• Contact

  • Advertising Material

  • Bus Drivers' Guide

  • Event Highlights


Viyana Basın Bildirisi - 1/2015 Viyana turizm danışma kurumuna yeni dizayn ve en iyi servis kalitesi


Albertina meydanında (Maysedergasse köşesi) bulunan, Viyana'nın turistler için merkezi danışma bürosu geçtiğimiz aylarda komple yeniden düzenlendi. Böylece şehrin ziyaretçi sayısındaki sürekli artışa uygun hale geldi. 2013 yılında büroda yaklaşık 450.000 kişi şehir ve görülecek yerleri hakkında bilgi aldı. Yeni düzenleme ayrıca Viyana misafirlerine verilen hizmetin gelecekte de çağdaş standartlara uygun olabilmesini sağladı. Viyana'nın şehir merkezindeki kartvizitinin yeniden tasarlanması için öngörülen şartlar en yüksek işlevselliği ve zamanımıza yaraşır hizmeti, eskimeyecek zaman ötesi bir estetikle birlikte merkeze oturtması ve bunu yaparken de 'Viyanalı olanı' ihmal etmemesini öngörüyordu. Projenin tasarımı, 2013'te Viyana'nın altı mimarlık bürosunun katıldığı ihaleyi kazanan Delugan Meissl Associated Architects (DMAA) mimarlık bürosuna ait. DMAA bu projeden önce de uluslararası ün sahibiydi. Büro Stuttgart'taki yeni Porsche Müzesi'ni ve Hollanda'daki EYE Film Enstitüsü'nün gerçekleştirilmesini üstlenmesiyle biliniyor (www.dmaa.at).

Yeni düzenlenen turizm danışma bürosunda ana ilgi odağını eskisi gibi, bilgi edinmek isteyenlerle kişisel ilgilenilmesi ve WienTourismus'un on dilde hizmet veren personeliyle bireysel görüşme imkanı oluşturuyor. Ancak yeni turizm danışma bürosu bunun ötesinde de dijital çağın gereksinimlerine ve engelsizlik gereğine karşılık veriyor. Wien Tourismus Müdürü Norbert Kettner bu konuda şu açıklamayı yapıyor: "Algılama yeteneği veya hareket serbestliği kısıtlı olan yaşlı turistlerin bizde kendilerini genç gezginlerle aynı derecede rahat hissetmelerini istiyoruz. Turizm Danışma Bürosunun yönlendirme sistemi sezgisel biçimde düzenlendi. Dizaynda altın sarısına özel bir taşıyıcı rol düşüyor. Daha bina dışından bile içerisi görülebiliyor, bu da içeri girmeye davet edici rol oynamayı amaçlıyor." Personelin giyimi de yeni turizm danışma bürosunun renk düzeniyle uyumlu seçildi. Personelin şık kıyafetlerini, 4. Bezirk'te  Margaretenstraße 46 adresinde kendi mağazasını işleten Viyanalı superated moda markasının tasarımcısı Peter Holzinger yarattı (www.superated.com).

WienTourismus'un ücretsiz hizmetleri turistlerin tüm isteklerini karşılamaya yeterli olmadığından, Albertinaplatz'taki turizm bürosu binasında kiracı ve ticari hizmetler ortağı olarak faaliyet gösteren Kartenbüro Jirsa bilet ve şehir turları satmaya devam edecek. Yeni turizm danışma bürosu 2015 yılında –Viyana Ringstrasse'nin 150. yılı dolayısıyla– beklenen bilgi almak isteyen turist akınına artık en iyi şekilde hazırdır. 10.10.2014 günü resmi açılışı yapılan yeni Viyana Tren Ana Garı'nda da WienTourismus'un şubesi var. Turizm danışma yeri ÖBB'nin (Avusturya Federal Demiryolları) danışma noktasında bulunuyor ve Viyana'ya gelen turistlerin ilk başvuru yeridir. Bu danışma yeri her gün 9-17 arası saatlerde bilgi veriyor, ücretsiz şehir haritaları, broşürler dağıtıyor, otel rezervasyonları, ücretsiz kablosuz internet ve daha pek çok hizmet sunuyor. Viyana Schwechat hava limanında bulunan turizm danışma yeri de her gün 7 ile 22 arası saatlerde açıktır.

  • Turizm danışma merkezi Albertina meydanı: Tourist-Info Wien, Albertinaplatz, Ecke Maysedergasse, 1010 Wien, her gün 9-19 arası
  • Tren ana garı turizm danışma: Tourist-Info Hauptbahnhof, InfoPoint ÖBB, Am Hauptbahnhof, 1100 Wien, her gün 9-17 arası
  • Hava limanı turizm danışma: Tourist-Info Flughafen Wien, Ankunftshalle, 1300 Schwechat, her gün 7-22 arası
  • www.wien.info

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links