By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 1/2015 Viyana İspanyol Binicilik Okulu 450 yaşında


Viyana İspanyol binicilik okulu Heldenplatz meydanında Lipizza atlarının bir yıl dönümü kutlaması gösterisiyle kuruluşunun 450. yılını kutlayacak. 26.6.2015 günü (saat 19'da) ünlü at balesi Viyana Cumhurbaşkanlığı binasının önündeki meydanda açık havada izlenebilecek. Bu yıldönümü gösterisi ve ayrıca 27.6.2015 gününde yapılacak ikinci bir gala gösterisi (ve ayrıca 25.6.2015 günü genel prova) için Andaluzya Kraliyet Okulu (Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre) İspanya'nın Jerez kentinden atlarıyla birlikte Viyana'ya gelecek ve Viyana İspanyol Binicilik Okulu ile birlikte klasik binicilik satanının çok özel bir örneğini sergileyecek.

Yıldönümü kutlamalarının zirvesini 26.6.2015 gecesi saray binicilik okulunda gerçekleştirilecek olan Fête Impériale yaz balosu oluşturacak. Bu gece boyunca İspanyol Binicilik Okulu eşsiz bir balo salonuna dönüşecek. Binicilik parkuru dans pistine dönüşecek, ahırlarda ve yaz binicilik okulu yıldızların altında dolaşanlarla dolacak.

Viyana İspanyol Binicilik Okulu, Rönesans Geleneği "Yüksek Okul"unun" 450 yıldır yaşadığı ve değişmeden korunduğu dünyanın tek kurumudur. Klasik binicilik sanatının görevi, atın doğal hareket kabiliyetini incelemek ve sistematik eğitim yoluyla yüksek okul içerisinde atın ulaşabileceği en yüksek zarafet düzeyine getirmektir. Sonuç, binici ile at arasında eşsiz bir ahenktir.

  • 450 Jahre Spanische Hofreitschule Wien, 1010 Wien, www.srs.at
  • Fête Impériale, 26.6.2015, Spanische Hofreitschule, Michaelerplatz 1, 1010 Wien, www.fete-imperiale.at

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links