• Contact

  • Advertising Material

  • Bus Drivers' Guide

  • Event Highlights


Viyana Basın Bildirisi - 1/2015 Ringstrasse'nin 150. yılı: Yıl boyu etkinlikler


Ringstrasse yıldönümü kutlama etkinliklerinin kültürel zirveleri arasında, Viyana Filarmoni Orkestrası'nın Müzik Derneği'nde (Musikverein) vereceği ünlü Yılbaşı Konseri, Belediye meydanındaki (Rathausplatz) yaz Müzik Filmleri Festivali ve seçilmiş opera gösterilerinin devlet operası önündeki dev bir perdeye canlı olarak aktarılarak yansıtılması (Oper live am Platz, Nisan, Haziran, Eylül ve Ekim.) yer alıyor. Spor olayları arasında nisan ayında, varış noktası Heldenplatz'ta bulunan Vienna City Marathon ve büyük Bisiklet Festivali (Argus Bike Festival) öne çıkmakta. Eylül ayında ise belediye meydanında (Rathausplatz) dünyanın en yüksek ödüllü turnuva serisi "Global Champions Tour" Vienna Masters turnuvasına misafir olacak, aynı yerde ocak ile mart ayları arasında da dev bir buz pateni alanına sahip Wiener Eistraum buz dünyası ziyarete açık olacak.

Yerel butik üretim ve büyük üreticilerin lezzet spesiyalitelerinin tatlarına, mayıs ayında şehir parkındaki Genussfestival sırasında bakılacak ve aynı sıralarda Avusturya Uygulamalı Sanat Müzesi (MAK) içerisindeki Moda Sarayı moda ve modayla ilgili konuları sergileyecek. Aynı yerde ekim ayında Blickfang satış fuarı tasarım ağırlıklı olarak gerçekleşecek. Kasım ortasından itibaren Noel ve Advent pazarları zamanı başlıyor: örneğin belediye meydanında, Maria-Theresia meydanında doğa tarihi ve sanat tarihi müzelerinin arasında ve Karlsplatz meydanında.

Tarihi şehri dolaşan Ringstrasse üzerindeki tarihsel binalar da, özellikle ocak ve şubat aylarında, çok sayıda baloya sahne olacaklar. Bu eğlence ve dans geceleri saray kalesi Hofburg'da (örn. Hofburg Silvesterball, Kaffeesiederball, Jaegerball), Devlet Opera Binasında (Opernball), Müzik Derneği'nde (Philharmoniker-Ball), Konser Binasında (Bonbon-Ball, Kostümball) ve Belediye Binasında (Wiener Ball der Wissenschaften, Blumenball, Concordia-Ball, Wiener Rotkreuz-Ball) gerçekleşecek. Avrupa'nın en büyük Aids yardım etkinliği olan Life Ball, her yıl olduğu gibi bu yıl da belediye binasında gerçekleşecek ve belediye meydanında debdebeli bir ücretsiz moda defilesiyle açılacak. Gökkuşağı Geçidi (Regenbogenparade) ve Vienna Pride ile gay ve lezbiyen çevreler de haziran ayında Ringstrasse üzerinde eğlenecekler ve ağustos ayında da belediye meydanı Streetparade ve Streetfestival dolayısıyla partilere sahne olacak. Özellikle yaz aylarında parlaklık kazanan bir kentsel ve son derece canlı yerel buluşma ortamı da geçtiğimiz yıllarda Franz-Josef rıhtımı boyunca Tuna Kanalı kıyısında gelişti. Bu sokak kısmı Ringturn ile Urania arasında yer alıyor ve şehrin iç kısmını çevreliyor.

"Ringstrasse'nin 150. yılı ile ilgili bilgiler ve fotoğraflar

www.ringstrasse2015.info; www.wien-bild.at (Button „150 Jahre Ringstraße“)

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links