By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 11/2014 VİDEO: Romantik Viyana


Download Video (MP4, 118 MB)

Dar virajlı sokaklar, kemerlerle süslü iç avlular, saygı uyandıran saraylar: Viyana'nın romantik yüreği şehir merkezinde özellikle hızlı atıyor. Stephansdom katedrali etrafındaki en eski semtlerde dar sokaklar yüzyıllar öncesinde de olduğu gibi parke taşlarla kaplı. Blutgasse ve Domgasse'de gezinti bir geçmişe yolculuğa dönüşür, tıpkı, vaktiyle İmparatoriçe Elisabeth için seçkin mücevherler hazırlayan eski imparatorluk sarayına çalışmış olan Kuyumcu Köchert'e yapılan ziyaretler gibi.

Romantik gezinti yollarını, müzeler bölgesine yakın ve güzel restore edilmiş Biedermeier dönemi evlerinin bulunduğu Spittelberg semtinde de bulabilirsiniz. Birçoğu Ringstrasse üzerinde merkezi konumda bulunan bakımlı Viyana park tesisleri de her zaman uğramaya değer, örneğin belediye binası önü parka, şehir parkı ya da 400 gül çeşidiyle Volksgarten ("Halk Bahçesi") gibi. Schönbrunn ve Belvedere saraylarının ağaçlı uzun yolları, ustalıkla kesilmiş çit çalıları, gösterişli çiçek tarhları ve muhteşem çeşme ve anıtlarıyla barok bahçe tesisleri de başlı başına unutulmaz bir zevktir. Schloss Schönbrunn romantikler için ayrıca imparatorluk atmosferi içerisinde exclusive bir otel süiti snuyor. Yukarı Belvedere sarayında da Gustav Klimt'in ünlü Öpücük tablosu aşık ziyaretçileri bekliyor.

Çekim çalışmalarında sundukları nazik yardımları için aşağıdaki kurumlara teşekkür ederiz:

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links