By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 11/2014 Viyana'da Noel pazarları


Viyana'da ilk Advent ve Noel pazarları daha kasım 2014 ayı içinde şehrin en güzel meydanlarında açılacaklar. 2013 yılında Viyana pazarlar müdürlüğü tarafından, 1.100'den fazla stant içeren 21 büyük ve sürekli Advent pazarı sayıldı. Bunlara ayrıca bir dizi geçici ve sayısız küçük Advent pazarı, hayır amaçlı stantlar ve panç kulübeleri ekleniyor. Bunlar içerisinde en büyükleri ve herhalde en ünlü de olanı, belediye binası önündeki meydana (Rathausplatz) kurulan ve yaklaşık 1500 stanttan, "gerçek" çocuk İsa'dan ve çocuklar için bir el işi atölyesinden oluşan  Wiener Christkindlmarkt und Adventzauber pazarıdır. El sanatları, gelenek ve Advent müzikleri ise Freyung kıyısındaki Altwiener Christkindlmarkt ve Adventmarkt Am Hof pazarlarının ağırlıklı konusunu oluşturmakta.

Stephansplatz Noel pazarı 2014 yılında ikinci defa kuruluyor ve görkemli Stephansdom katedralinin manzarası her şeyden önce el sanatı ürünlerini sergiliyor ve burada el sanatları iş başında izlenebiliyor. Sanat ürünlerine odaklanan diğer bir pazar da, Karlskirche önünde kurulan Kunsthandwerksmarkt. Burada büyükleriyle gelen çocuklar da samanlar içinde eğlenebiliyor. Spittelberg Noel pazarı ise romantik dar sokaklarıyla ilgi çekiyor. Schönbrunn şatosu, Belvedere ve Maria-Theresia meydanı önündeki Noel köyleri (Weihnachtsdörfer) da imparatorluk tarihinin etkileyici mimarisiyle göz alıyor. Tuna kanalı kıyısındaki Stilwerk tasarım merkezi ise tasarım hediye etmek sloganıyla hareket ediyor, Museumsquartier (müzeler bölgesi) içerisinde kurulan WeihnachtsQuartier için de aynı slogan geçerli. Noel bayramına daha az yer vermek isteyenler için de Kasım 2014'ten itibaren Winter im MQ'de panç içip körling oynayabilir ve DJ'lere kulak verebilir.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links