By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 11/2014 Wiedeńskie bale dla lesbijek i gejów 2015


Wiedeński Bal Tęczowy w Parkhotelu Schönbrunn jest dla społeczności lesbijsko-gejowskiej i transgender jednym z najważniejszych wydarzeń balowego sezonu. Tego wieczoru jej przedstawiciele bawią się w reprezentacyjnych salach balowych w jak najbardziej klasycznym stylu balowej tradycji Wiednia. Stroje wieczorowe będą więc 31.01.2015 r. obowiązkowe! Bal Tęczowy jest jednocześnie ważną imprezą charytatywną: dochód z balu jest przeznaczony na działalność wiedeńskiego związku homoseksualistów HOSI (Homosexuelle Initiative). Bal Kreatywny jest natomiast alternatywnym balem społeczności gejowsko-lesbijskiej i jej przyjaciół, który odbywa się w dwa kolejne wieczory (i noce). Tym razem (6 i 7.2.2015 r.) impreza odbędzie się pod hasłem: „Amerika – Ich will 'nen Cowboy als Mann!”.

Jedyna rzecz, która łączy Bal Różany z klasycznym balem, jest polonez otwierający zabawę. Zaraz potem bal zamienia się w hałaśliwe dyskotekowe przeciwieństwo odbywającego się w tym samym czasie Balu w Operze. Efektowne przebranie lub elegancka wieczorowa kreacja będą 12.02.2015 r. w Kursalonie jak najbardziej na miejscu. Bal Różany to nie tylko żartobliwy ukłon w stronę austriackich parkietów tanecznych, ale również i przede wszystkim społeczno-polityczna deklaracja, bo podczas tej imprezy bawią się wspólnie najróżniejsi ludzie, bez barier i uprzedzeń. Radca handlowy baluje z dyrektor muzeum, sprzątaczka tańczy z maklerem, gej imprezuje z hetero, a wśród tłumu można wypatrzyć coraz więcej znanych twarzy oraz… gości Balu w Operze, którzy po spełnionym obowiązku szukają spektakularnego zakończenia wieczoru właśnie na Balu Różanym.

  • Bal Tęczowy, 31.01.2015, Parkhotel Schönbrunn, Hietzinger Hauptstraße 10-14, 1130 Wiedeń, www.regenbogenball.at
  • Bal Kreatywny, 6 + 7.02.2015, Hans-Mandl-Berufsschule, Längenfeldgasse 13-15, 1120 Wiedeń, www.clubkreativ.at
  • Bal Różany, 12.02.2015, Kursalon Wien, Johannesgasse 33, 1010 Wiedeń, www.rosenball.eu

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links