By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 11/2014 Vánoční trhy ve Vídni


Už v listopadu 2014 otevírá Vídeň první adventní a vánoční trhy na nejkrásnějších místech města. 21 velkých a stálých adventních trhů s více než 1100 stánky bylo napočítáno v roce 2013. K tomu připočtěme ještě množství dočasných a malých adventních trhů, stánků charit a stánků s punčem. Největší a také nejznámější je vídeňský Christkindlmarkt und Adventzauber na Radničním náměstí se svými 150 stánky, pravým jezulátkem a dílnami pro děti. Na ručně vyráběné předměty, tradici a adventní hudbu sází také Altwiener Christkindlmarkt na Freyungu a  Adventmarkt Am Hof.

Vánoční trh na Štěpánově náměstí/ Stephansplatz se koná v roce 2014 již podruhé a představuje přímo před impozantní Katedrálou sv. Štěpána především umělecké a výstavní rukodělné výrobky. Na umělecké předměty se zaměřuje také Kunsthandwerksmarkt před kostelem Sv. Karla Boromejského (Karlskirche), děti se mohou vyřádit ve „slámovišti“. Vánoční trh na Spittelbergu nabízí romantické uličky, vánoční vesničky před zámkem Schönbrunn, Belvederem a na Náměstí Marie Teresie (Maria-Theresien-Platz) zas úchvatnou imperiální kulisu. V designcentru ,,Stilwerk am Donaukanal" je letošním mottem ,,darovat design", stejně tak jako ve speciální vánoční čtvrti v Muzejní čtvrti. A pro koho je tohle až moc vánoční, ten si může od začátku listopadu v rámci ,,Winter im MQ" oddechnout na kluzišti s punčem a DJem.

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links