By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 11/2014 Vídeňská plesová sezóna


Plesoví fanoušci si ve Vídni mohou ve svém kalendáři zaškrtnout spoustu termínů. Sezóna vrcholí se začátkem nového roku, ale zahajuje se již 11. 11. 2014, kdy vídeňské taneční školy promění centrum města v Open-Air-taneční parket. 21. 11. 2014 nabízí Ples vídeňského Červeného kříže na radnici první opravdovou příležitost zatančit si, na Silvestra se nabízí Silvestrovský ples v Hofburgu v imperiálních prostorách císařského paláce.

S novým rokem dostává plesová sezóna ten správný impuls: od Plesu vídeňských cukrářů v Hofburgu (15.1.2015) po Květinový ples (16.1.2015) na radnici s mottem „150 let Ringstraße“. Následující víkend se koná Ples Vídeňských filharmoniků v Musikverein Wien (22. 1. 2015). Vídeňský klasický ples pro gaye a lesby, Duhový ples v  Parkhotelu Schönbrunn (31.1.2015)  následuje Ples majitelů kaváren  v Hofburgu (6.2.2015). Absolutní vrchol sezóny představuje samozřejmě Ples v opeře ve Vídeňské státní opeře (12.2.2015), ze kterého se mnozí přesunou na současně se konající Růžový ples v Kursalonu Wien. A kdo to ještě zvládne, může pokračovat v oslavách následující den na Bonbonovém plese ve vídeňském Koncertním domě (13. 2. 2015).

Tím ale vídeňský plesový kalendář nekončí: ještě bychom mohli zmínit Lékařský ples/Ärzteball, Ples advokátů/Juristenball, Ples Johanna-Strauße/Johann-Strauß-Ball a mnohé další. Přehled nejvýznamnějších vídeňských plesů najdete na www.wien.info

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links