By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 10/2014 VIDEO: Boże Narodzenie w Wiedniu


Download Video (MP4, 95 MB)

Pierwsze jarmarki adwentowe i świąteczne w najpiękniejszych zakątkach Wiednia zaczynają się już w połowie listopada 2014 r. W 2013 roku wiedeński urząd ds. targów publicznych naliczył 21 dużych i stałych jarmarków adwentowych i ponad 1100 straganów. Do tego należy jeszcze dodać cały szereg tymczasowych i małych jarmarków adwentowych, stoisk charytatywnych i straganów z ponczem. Największym i prawdopodobnie najlepiej znanym jest Wiedeński Jarmark Bożonarodzeniowy i Wiedeński Adwent (Wiener Christkindlmarkt i Adventzauber) na Placu Ratuszowym, który ma około 150 stoisk i warsztaty majsterkowania dla dzieci, prowadzone przez „prawdziwego” Aniołka. Na rękodzieło, tradycję i muzykę adwentową stawiają też Starowiedeński Jarmark Bożonarodzeniowy (Altwiener Christkindlmarkt) na placu Freyung i Jarmark Adwentowy am Hof.

W 2014 roku już po raz drugi odbędzie się Jarmark świąteczny na Placu św. Szczepana. Przed imponującą katedrą św. Szczepana znajdziemy przede wszystkim rękodzieło artystyczne i obejrzymy pokazy rzemiosła. Na wyrobach artystycznych koncentruje się także Jarmark Rękodzieła przed kościołem św. Karola Boromeusza ze słomianym placem zabaw dla dzieci. Jarmark świąteczny na Spittelbergu zachwyca malowniczą scenerią uliczek, Świąteczne Wioski przed Pałacem Schönbrunn, Belwederem i na placu Marii Teresy przepychem cesarskich rezydencji w tle. Jarmark w Centrum Designu Stilwerk nad kanałem Dunajskim stoi po hasłem „Podaruj design”, podobnie jak Świąteczna Dzielnica (WeihnachtsQuartier) w Dzielnicy Muzeów. Od nadmiaru świątecznych klimatów od połowy listopada można odpocząć również w Dzielnicy Muzeów, gdzie w listopadzie zaczyna się Zima w MQ – z ponczem, torem do austriackiego curlingu i muzyką didżejów.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links