By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 10/2014 VIDEO: Vánoce ve Vídni


Download Video (MP4, 95 MB)

Již v polovině listopadu 2014 se ve Vídni otevírají první adventní a vánoční trhy na nejkrásnějších náměstích města. 21 velkých a stálých adventních trhů s více než 1.100 stánků napočítal v roce 2013 vídeňský úřad pro trhy. K tomu je třeba připočítat celou řadu přechodných a mlaých adventní trhů, stánky charity a boudy s punčem. Největší a patrně neznámější je Vídeňský Ježíškův trh a kouzlo Adventu na prostranství přes vídeňskou radnicí (Rathausplatz) s více jak 150 stánky, „pravým“ Ježíškem a výtvarnou dílnou pro děti. Na umělecká řemesla, tradice a adventní hudbu sází Starovídeňský vánoční trh na Freyung nebo Adventní trh Am Hof..

Vánoční trh na náměstí Stephansplatz se v roce 2014 bude konat podruhé, před impozantním dómem prezentuje především umění a umělecká řemesla. Na umělecké výrobky je zaměřen také Trh uměleckých řemesel před kostelem Karla Boromejského, děti se zde mohou zabavit v krajině ze slámy. Vánoční trh na Spittelbergu boduje u návštěvníků svými romantickými uličkami, Vánoční vesničky před zámkem Schönbrunn, před Belvederem a na náměstí Maria-Theresien-Platz zase působivou imperiální kulisou. V designovém centru Stilwerk u Dunajského kanálu se vše točí kolem hesla darovat design, a stejně zaměřený je také WeihnachtsQuartier v Muzejní čtvrti. A komu by těch Vánoc bylo příliš, odpočine si počátkem listopadu při akci Zima v MQ s punčem, curlingem a DJs.

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links