By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 10/2014 Rychleji vlakem z Prahy do Vídně


Největší rakouská a česká města tak se změnou jízdních řádů ke 14.12.2014 dostanou komfortní přímé spojení s kratší dobou jízdy. Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) a České dráhy (ČD) budou na trase Štýrský Hradec – Vídeň – Praha jezdit každé dvě hodiny vysoce moderními soupravami Railjet. Ve Vídni bude start resp. cíl na novém hlavním nádraží. Cestující tak budou moci bez přestupování dojet z Prahy přímo do Vídně nebo až do Štýrského Hradce. Nasazením souprav Railjet se zkrátí doba jízdy mezi Vídní a Prahou o 30 minut na celkem 4 hodiny a 10 minut; mezi Štýrským Hradcem a Prahou o více než 50 minut na 6 hodin a 50 minut.

Na trase budou provozovány tři soupravy Railjet společnosti ÖBB a sedm souprav Českých drah. Soupravy zakoupené Českými drahami a vyráběné firmou Siemens nabízejí stejný komfort a všechny služby jako soupravy Railjet ÖBB. Každá souprava má jídelní vůz a WiFi připojení, každý vůz je vybaven moderním informačním systémem pro cestující a tak se na obrazovkách ukazují údaje o aktuální cestovní rychlosti, zobrazení průběhu jízdy na digitálních mapách, informace o zajímavých místech v okolí trasy a vzdálenost do cílové stanice. Elektronické zobrazení rezervovaných míst umožňuje snadno a rychle najít místa k sezení.

Souprava Railjet je s maximální cestovní rychlostí 230 km/h vlajkovou lodí ÖBB, nabízí 408 resp. 442 míst k sezení ve třídách Business, First a Economy. Ke komfortu přispívá mimo jiné dostatek prostoru, extrémně velká okna, široké přechody mezi vagóny a bezbariérovost. Soupravy se používají v přeshraničním provozu a spojují např. Budapešť s Mnichovem nebo Vídeň s Curychem. Od prosince 2014 budou Railjety jezdit také po severní cestě směrem do Prahy.

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links