By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 09/2014 VIDEO: Viyana'da Noel


Download Video (MP4, 95 MB)

Viyana'da ilk Advent ve Noel pazarları daha Kasım 2014 başlarında şehrin en güzel yerlerinde kurulmaya başlanıyor. 21 büyük ve sürekli pazar yerinde Viyana pazarlar müdürlüğü 2013 yılında 1.100'den fazla pazar standı saydı. Bunlara ayrıca bir dizi geçici ve sayısız küçük Advent pazarı, yardım amaçlı satış standları ve panç dağıtan kulübeler ekleniyor. Bu pazarların en büyüğü ve herhalde en çok bilineni, yaklaşık 150 standıyla, "hakiki" çocuk İsa'sı ve çocuklar için el işi atölyesiyle, belediye meydanı (Rathausplatz) üzerindeki Wiener Christkindlmarkt und Adventzauber pazarıdır. Freyung meydanındaki Altwiener Christkindlmarkt ve saray önündeki Adventmarkt Am Hof da zanaat, gelenek ve Advent müziklerine dayanıyor.

Weihnachtsmarkt am Stephansplatz 2014 yılında ikinci defa kurulacak. Görkemli Stephansdom katedralinin önünde kurulan bu pazar özellikle sanat ve gösteri zanaatlarını sunuyor. Karlskirche kilisesi önündeki Kunsthandwerksmarkt da yine sanatsal ürünlere ağırlık veriyor, çocuklar ise burada samanlarla yapılan bir manzara düzenlemesi içerisinde eğlenebilirler. Weihnachtsmarkt am Spittelberg'in göz alıcı yanı, üzerine kurulu olduğu romantik dar sokaklarıdır, Schönbrunn şatosu, Belvedere ve Maria-Theresia meydanındaki Noel köyleri (Weihnachtsdörfer) ise eski imparatorluğun görkemli görüntüleriyle büyülüyor. Tuna kanalı kıyısındaki Designcenter Stilwerk ise tasarım hediye edin sloganıyla faaliyet gösteriyor. Müzeler semtindeki WeihnachtsQuartier de tasarımı hediye etme sloganını benimsiyor. Noele doyamayanlar ayrıca kasım ortasından itibaren Winter im MQ şenlik alanında panç içip Bavyera körlingi oynayabilir ve bir yandan DJ'lerin müziğine kulak verebilir.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links