By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 09/2014 Yeni Viyana moda dükkanları


Viyana Uygulamalı Sanatlar Üniversitesinde Raf Simons ve Viktor & Rolf'un yanında moda öğrenimi alan Christiane Gruber'in alameti farikası, jersey ve ipekten yumuşak, akıcı koleksiyonlardır. Gruber'in markası Awareness & Consciousness repertuvarında yer alan her ürün özel bir beyazlatma ve boyama işleminden geçirilir, böylece başka tasarımlarla karıştırılması imkansız desenler ve sınırlı seri halinde üretilen bireysel özgün eserler ortaya çıkmakta. Gruber'in bebek modası ürünlerini de kapsayan koleksiyonları, kısa bir süredir 7. bölgede Lindengasse'de açılan yeni A & C Store'da satılıyor. Güzel sanatlarla uğraşan Sia Kermani ile birlikte Femme Maison markasını üreten Franziska Fürpass da tıpkı Gruber gibi Viyana Uygulamalı Sanatlar Üniversitesi Moda ustaları sınıfının bir mezunu. Tasarımları, kendi ifadesiyle "kaba zarafet", kendine özgü malzemeler ve yenilikçi işleme yöntemleriyle öne çıkıyor. Femme Maison marka ürünleri Ekim 2014'ten itibaren gözde bir semt olan Servitenviertel'de (9. bölge) açılacak dükkandan alabilirsiniz.

Meshit markası, genç Viyanalı tasarımcılar Ida Steixner ve Lena Krampf tarafından yaratıldı. İki modacı markayı, Viyana Hetzendorf Moda Okulunu bitirdikten sonra 2010 yılında kurdular. Hemen bir sonraki yıl içerisinde iki modacının koleksiyonlarından biri İngiliz moda zinciri Topshop'un ürün programına kabul edilmeyi başardı. Belirgin makas çizgileri ve ayrıntılara gösterilen özen ile kendini belli eden tasarımlar şimdi iki modacının 7. bölgedeki kendi mağazalarında satılmaya başlanıyor. Avusturyalı moda tasarımcısı Eva Poleschinski de 2000 yılında 23 yaşında Ep Anoi moda markasını kurdu. Poleschinski'nin tasarımları şimdi Vogue, Elle ve Madame gibi uluslararası moda dergilerinde boy gösteriyor. Modacının yeni Up Store Vienna mağazası ve atölyesi, Mariahilfer sokağının dar bir yan sokağındaki bir klasik eski bina içerisinde yer alıyor. Birkaç yıldır Art Point markasıyla ve 7. bölge Neubaugasse sokağındaki kendi mağazasıyla boy gösteren Rus asıllı Lena Kvadrat da kısa bir süre önce Viyana'nın 1. bölgesinde bir şube açtı.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links