By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 09/2014 Viyana'nın kitsch'ten uzak hediyelik eşyacıları


The Viennastore Viyana'nın kitsch ürünlerine yer vermeyen hediyelik eşya mağazalarına yeni katılan mağazalar arasında en havalısıdır. Sadece yeri bile havalı: Mağaza Hofburg'a yakın Herrengasse'de 1930'lu yıllarda inşa edilen, şehrin ilk yüksek binasında yer alıyor. Viyana'nın Metroverlag yayınevi tarafından işletilen hediyelik eşya mağazası Viyana'dan ve dünyanın başka yerlerinden yüksek kaliteli tasarım ürünlerine odaklanıyor. Kentsel tasarım klasikleri arasında Piatnik'in iskambil kağıtları, Augarten porselen evi tarafından yaratılan karpuz servisi (tasarım Josef Hoffmann) ve Viyanalı kahveci Naber'in öğütülmüş kahvesi ve mağazanın kendi üretimleri, örneğin Viyana Şnitzeli hazırlamak için özel tabak seti ve eski Viyana görselleri içeren güzel kartpostallar bulunuyor. Ve tabii Metroverlag'ın yayımlamış olduğu çok sayıda okunmaya değer Viyana kitabı da aynı derecede ilgiye değer.

Viyana'nın 4. bölgesinde bulunan Freihaus semtindeki Wienhandlung da mağaza ve bar olarak, klişelerden uzak duran Viyanalılar ve turistler için bir buluşma noktasıdır. Viyana şarapları, örneğin Christ, Edlmoser, Cobenzl ve Wieninger bağlarından, hem şişeyle satılmakta, hem de kadehlerde sunulmakta. Yanında da patatesli gulaş veya nadide but jambon ikram edilmekte. Ayrıca ünlü Cafe Hawelka'nın kavurduğu kahveler orijinal fincanlarında servis edilirken, Ottakringer birası, Gegenbauer sirkesi, Viyana balı, Viyana kitapları ve Viyana şarkıları CD'leri de alabilirsiniz.

Viennastore ve Wienhandlung mağazalarında ayrıca, Heurigen tavernalarına özgü klasik sekizde bir litrelik şarap kadehlerinin lüks işlemeli çeşidi de satılıyor. Altın üzüm asması desenli tipik kupa kadehler, Viyana'nın Jugendstil mimarisi desenlerini içeren hakiki altın süslemeli porselen kupalar da üreten Das Goldene Wiener Herz markasını taşıyor. Bütün bu nadide Viyana hediyelikleri 7. bölgede Spittelberg'deki Das-Goldene-Wiener-Herz-Shop'ta ve çok sayıda başka mağaza ve müze satış bölümünde satılıyor. Bunlardan biri de Viyana'nın müzeler semtinin yeniden düzenlenen bilet ve dizayn dükkanı MQ Point. Burada ayrıca Mano Design el yapımı porselenler, Lomo fotoğraf makineleri ve birkaç Viyana moda markası da temsil ediliyor.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links