By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - Mayıs 2014 Benim Viyanam: Gery Keszler


En sevdiğim yer: Şu sıralar Belvedere sarayında ve özellikle de Prens Eugen'in yeniden canlandırılan bahçesinde çok zaman geçiriyorum ve barok bahçe sanatının büyüleyici dünyasından ilham alıyorum. Bu bahçede öteden beri büyük şenlikler kutlandı ve daha 19. yüzyılda bile çeşitli yardım toplama organizasyonlarına sahne oldu. Bu nedenle devlet başkanı eşlerini bir araya getiren First Ladies Luncheon'u şimdi Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer'in eşi Margit Fischer'in onursal hamiliğinde Viyana'da, Belvedere sarayında gerçekleştirebilmekten özellikle büyük bir sevinç duyuyorum. 

Kültür ipucum: Tabii ki, 30.5.2014 günü–Life Ball arefesi akşamında– Viyana Burgtheater'de Novomatic tarafından sunulan Red Ribbon Celebration Concert. Bir kere daha dünya klasında sanatçılar yardım amacıyla bir araya geliyorlar: Klasik akşamına ikinci defa destek veren Anna Netrebko'nun yanında Vesselina Kasarova, Jennifer O’Loughlin, Juan Diego Flórez, Piotr Beczała, Yusif Eyvazov, Luca Pisaroni, Ambrogio Maestri ve Ildar Abdrazakov " United in difference" sloganı altında eşsiz seslerini yükseltecekler. Hollywood-oyuncuları Marcia Cross ve Billy Zane ve ayrıca büyük ustalar Andrea Jonasson-Strehler, Elisabeth Orth, Sunnyi Melles, Ben Becker ve Cornelius Obonya tarafından yapılacak okumalar sanat faaliyetlerini tamamlayacak. Konser solistlerine Cornelius Meister yönetimindeki Viyana ORF Radyo Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Damak tadı ipucum: Kunsthalle kafesi. Habsburg imparatorlarının vaktiyle kış aylarında at bindiği salonda Bernd Schlacher'in işlettiği bu mekan modern ve şık. Tavsiye: "Hallen Frühstück", yani Hallen kahvaltısı. Müzik ve gazeteler oyalanmaya birebir. Güzel havalarda terasta kahvaltı edilebilir. Sanatseverler için de: Kafenin sadece birkaç adım ötesinde Kunstalle ve modern sanat müzesi mumok var. Ayrıca bir vejetaryen olarak da, Naschmarkt'taki Neni mutfağına da büyük değer veriyorum.

Alışveriş ipucum: Cumartesi sabahları Naschmarkt'ta kurulan bit pazarı herhalde çoktan beri sır olmaktan çıktı, ancak zaman zaman orada şu ya da bu harikayı iyi fiyatla kapabiliyorsanız yine de. Ödeme gücü yerinde olanlar için de 1. Bezirk içerisinde Goldenes Quartier, Kohlmarkt ve Graben çarşılarının üzerinde yer aldığı bir ekstra lüks gezinti yolu oluştu ve burası Milano ve Paris'ten hiçbir bakımdan geri kalmıyor.

Mutlaka görmeniz gerekenler: Viyana'nın dar sokaklarında ve gizli meydanlarında dolanın. Viyana'nın en ünlü meydanları bile –örneğin Stephansdom gibi, her şehir turunun değişmezleri bile– harikulade sırlar barındırıyor. Özel rehberli şehir turları ve konulu turlar, pek çok Viyanalının bile hiç bilmediği gizli avluları, esrarengiz mahzenleri, tuhaf müzeleri ve çoktan unutulmuş mezarlıkları tanıtıyor.

Life Ball

31.5.2014

www.lifeball.org

Gery Keszler

Gery Keszler
Baskı kalitesinde resmi indirebilirsiniz

 

© Markus Morianz

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links