By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - Mayıs 2014 Yeşil Viyana'da emperyal zevk anları


Viyana'nın Prater semtinde sevimli bir lokanta konuklarını geleneksel eski Viyana mutfağıyla şımartıyor. Vaktiyle imparatorların bir av köşkü olan Lusthaus, seçilmiş mevsim yemekleri ve Viyana şarapları sunuyor, bahçede kestane ağaçlarının altında oturuluyor ve Prater'in yeşil ana yolunun manzarası seyrediliyor. Lainzer hayvanat bahçesindeki Hermesvilla binasında bulunan Hermes Cafe Restaurant Labstelle de emperyal bir geçmişe sahip. Bu doğa koruma bölgesi bir zamanlar imparatorun bir av alanıydı. Günümüzde bu lokanta mutfağında saray bahçesinden topladığı otları kullanıyor.

Diğer bir idil, hemen Schönbrunn hayvanat bahçesinde bulunuyor. Café Restaurant Kaiserpavillon imparator zamanında görkemli bir kahvaltı salonuydu ve bugün de klasik Viyana mutfağını ve uluslararası yemekleri sunuyor. Küçük bir atıştırma ya da bir kahve keyfi için, Schönbrunn sarayının veliaht prens bahçesinde, yani Kronprinzengarten'de bulunan Landtmann's Jausen Station tavsiye edilir. Briochekipferl ve Melange, enfes bir Brettljause, leziz Kaiserschmarren ve lokantanın kendi yapımı limonatalar, güzel saray parkının keyfine daha da fazla varmanıza yardımcı oluyor.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links