By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - Mayıs 2014 Bir imparatora yaraşır konut


Vaktiyle İmparator Franz Joseph ve İmparatoriçe Elisabeth'in oturduğu odalarda artık tatilciler de geceleyebilecek. Avusturya'nın en ünlü kültür varlıklarından Schönbrunn Şatosu'nda, 30.4.3014 günü, Austria Trend Hotels grubunun eşsiz bir otel süiti açıldı. Schönbrunn sarayının doğu kanadında vaktiyle saraylıları barındıran bir daire, anıt koruma kurallarına uyularak bir otel süitine dönüştürüldü. Konuklar için giriş işlemleri, Austria Trend otel grubunun, süite servis hizmetlerini de sunan dört yıldızlı Parkhotel Schönbrunn'da gerçekleştiriliyor.

Schönbrunn sarayı süitinde imparatorluk atmosferi korundu. İç düzenleme ve donatım Habsburg hanedanının eski yazlık rezidansının üslubuna göre yapıldı: hakim renkler altın, siyah ve beyaz, malzeme olarak asil ağaçlar kullanıldı ve ayrıca saray damaskosuna yer verildi. Ananas damaskosu adıyla da tanınan kırmızı doku 1830'lu yıllardan itibaren Habsburgların tüm rezidanslarında bolca kullanıldı. Nadide kartonpiyer işçiliği, Maria Theresia şamdanları ve balık kılçığı desenli ahşap parke döşemeler imparatorluk ambiyansını tamamlıyor. 167m2 büyüklüğündeki süit iki yatak odasından, iki modern banyodan, bir salondan, bir büyükçe oturma odasından ve ayrıca mutfak köşesinden oluşuyor ve dört kişiye barınak sunuyor. Süitin akılda kalıcı bir özelliğini, Gloriette ve Neptün çeşmesiyle Schönbrunn saray parkının müthiş manzarası oluşturuyor.

Schloss Schönbrunn Suite

Schloss Schönbrunn, 1130 Wien
www.thesuite.at

Schönbrunn Palace with pond

Schloss Schönbrunn
Baskı kalitesinde resmi indirebilirsiniz

© WienTourismus

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links