By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 05/2014 Letnie kąpiele w Wiedniu


Tylko 7 stacji metra dzieli Plac św. Szczepana od ulubionego miejsca wypoczynku wiedeńczyków. Stary Dunaj, dawna odnoga rzeki, ze względu na czystą wodę i zbliżony do pierwotnego kształt brzegów jest prawdziwą oazą wypoczynku, która co roku przyciąga ok. 1,5 miliona odwiedzających. W gorące dni ochłodę zapewniają odkryte baseny, jak np. Gänsehäufl z plażą o długości 2 km i wydzieloną strefą dla nudystów albo szczególnie lubiany przez dzieci Angelibad z brodzikiem i pirackim statkiem. Wypożyczalnie nad Starym Dunajem oferują aż 500 łodzi wiosłowych, motorówek i rowerów wodnych, można się także zapisać na lekcje żeglarstwa. Od maja do września wypożyczalnie organizują również romantyczne rejsy przy świetle księżyca i z lampką Prosecco. O zaopatrzenie dba prawie 40 lokali gastronomicznych, z których duża część leży przy samej wodzie.

Rekordy frekwencji w lecie bije wyspa na Dunaju, do której można wygodnie dotrzeć trzema liniami metra (U 6, U1, U 2) albo rowerem. W pogodne dni miejsce to odwiedza nawet 300 000 miłośników słonecznych i wodnych kąpieli. Wyspa mierzy 21 km i stanowi właściwie efekt uboczny przeprowadzonej w latach 70. regulacji Dunaju. 70 hektarów łąk, 180 hektarów lasów i 1,8 miliona drzew i krzewów czyni wyspę jednym z największych miejskich terenów wypoczynkowych w Europie. Zatoczki, trawiaste i piaszczyste plaże zachęcają do kąpieli. Na wyspie są też wypożyczalnie sprzętu pływającego, rowerów i desek surfingowych, atrakcje takie jak narty wodne, szkoły surfingu, park linowy, boiska do siatkówki plażowej, grille i rozległa sieć ścieżek do spacerów, joggingu i jazdy na rolkach. Inselinfo koło mostu Reichsbrücke udziela na miejscu wszelkich informacji na temat ulubionej wyspy wiedeńczyków.

Modre fale Dunaju można podbijać także łodzią albo statkiem – wystarczy tylko skorzystać z usług DDSG Blue Danube. Sześć statków tego przedsiębiorstwa żeglugowego pływa po Kanale Dunajskim i samym Dunaju. W ofercie są rejsy turystyczne i tematyczne, a nawet rejs z wyszynkiem młodego wina, muzyką i jedzeniem. Na wycieczkę do Bratysławy można się wybrać katamaranem Twin City Liner, który z przystani przy Schwedenplatz dociera do stolicy Słowacji w ciągu zaledwie 75 minut.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links