By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 05/2014 Lato między klasyką a breakdance’em


Sezon letni w Wiedniu otwiera największa darmowa impreza plenerowa w Europie - Donauinselfest (27-29.6.2014). Wyspa na Dunaju na trzy dni zamienia się w gigantyczny (4,5 km długości) parkiet taneczny, na którym ok. 2000 artystów prezentuje swoją muzykę, a 250 punktów gastronomicznych pomaga tańczącym uzupełnić wydatki energii. Bogatą ofertę muzyczną zaproponuje tego lata także festiwal Jazz Fest Wien (26.6-8.7.2014). Najpiękniejsze miejsca miasta od Opery Wiedeńskiej po Ratusz zamienią się w nastrojowe sceny, na których wystąpi cała plejada gwiazd jazzu.

Od końca czerwca 2014 na wiedeńskim Placu Ratuszowym będą się odbywały projekcje w ramach Festiwalu Filmu Muzycznego (28.6-31.8.2014). Po raz 25. na ogromnym ekranie będzie można zobaczyć największe hity muzyki klasycznej, a strawie duchowej towarzyszyć będzie obszerna oferta kulinarna ze wszystkich stron świata. Wstęp wolny.

W ramach festiwalu Popfest na Placu Karola (24-27.7.2014) w majestatycznej scenerii barokowego kościoła św. Karola Boromeusza oraz na pobliskich scenach przy placu odbędą się liczne koncerty plenerowe rodzimych zespołów.

Światowe przeboje, nowatorskie projekty nowej sceny i godne uwagi nowe produkcje wypełnią program największego europejskiego festiwalu tańca ImPulsTanz (17.7-17.8.2014). Profesjonalni tancerze i choreografowie z całego świata przez pięć tygodni będą bawić tysiące miłośników muzyki i tańca fascynującymi spektaklami na wiedeńskich scenach oraz zaproszą do udziału w warsztatach tanecznych.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links