By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 05/2014 Cesarskie przysmaki w zielonym Wiedniu


Gościnna restauracja w wiedeńskim Praterze serwuje gościom tradycyjną kuchnię dawnego Wiednia. Lusthaus, dawny cesarski pawilon myśliwski, ma w swym menu znakomity wybór sezonowych potraw i wiedeńskich win, które goście spożywają pod kasztanami z widokiem na zieloną główną aleję Prateru. Imperialną przeszłość z dumą wspomina także restauracja Hermes Café Restaurant Labstelle, mieszcząca się w Willi Hermesa w ogrodzie zoologicznym w dzielnicy Lainz. Ogród ten stanowi obecnie obszar chroniony, ale w przeszłości był to cesarski teren myśliwski. Do swoich regionalnych potraw lokal dodaje zioła z własnego ogródka.

Kolejna niezwykła restauracja znajduje się w samym ogrodzie zoologicznym Schönbrunn. Café Restaurant Kaiserpavillon za czasów cesarza była eleganckim salonem śniadaniowym, a dzisiaj serwuje klasyczną kuchnię wiedeńską i potrawy z całego świata. Na małą przekąskę w przerwie zwiedzania albo pogawędkę przy kawie poleca się Landtmann's Jausen Station w Ogrodzie Następcy Tronu przy Pałacu Schönbrunn. Przy kawie z rogalikiem, solidnych przekąskach z deski, pysznym omlecie cesarskim i domowej roboty lemoniadach kontemplowanie urody pałacowego parku jest jeszcze przyjemniejsze.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links