By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 05/2014 Garderoba Sisi


Z okazji dziesięciolecia swojego istnienia wiedeńskie Muzeum Sisi pokaże w cesarskich apartamentach Hofburga stroje z szafy cesarzowej Sisi. Wystawa Jedwab – koronka – gronostaj zaprezentuje cenne ubiory, które niegdyś należały do cesarzowej Elżbiety: dwie suknie, pelerynę fryzjerską, płaszcz kąpielowy, komplet gronostajowy, bieliznę i dodatki.

Wśród eksponatów znajduje się suknia, która w 2012 r. została wylicytowana w domu aukcyjnym Hermann Historica. Zachowała się ona wśród rzeczy należących do zięcia cesarzowej Elżbiety, zapakowana do niepozornego pudła, w którym znajdowały się jeszcze inne dodatki i drobiazgi ze spuścizny po Sisi. Otwarcie wystawy jubileuszowej 2014 w wiedeńskim Muzeum Sisi nastąpi dnia 24.4 – w rocznicę ślubu cesarzowej Elżbiety i cesarza Franciszka Józefa. 24.12 – czyli w dzień urodzin cesarzowej Austrii – wystawa zostanie zamknięta.

Otwarte w 2004 r. Muzeum Sisi z czasem stało się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Wiedniu. Prezentuje ono różne aspekty życia cesarzowej, przedstawiając z jednej strony legendę Sisi, a z drugiej fakty naukowe dotyczące jej osoby. Muzeum zebrało dotychczas ok. 300 oryginalnych eksponatów; odnowione w 2009 r. od chwili otwarcia zwiedziło ponad 6 milionów osób.

Jedwab – koronka – gronostaj

24.4-24.12.2014

Muzeum Sisi, Hofburg/Innerer Burghof, 1010 Wien
www.hofburg-wien.at

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links