By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 05/2014 Léto u vody ve Vídni


Jen sedm stanic metra od Štepánského náměstí se nachází oblíbená vídeňská rekreační oblast. Starý Dunaj, bývalé postranní rameno řeky, je díky své dobré kvalitě vody a přírodně upraveným břehům opravdovým rekreačním rájem, který každoročně přitáhne na 1,5 milionu návštěvníků. V horkých letních dnech nabízejí ochlazení zdejší koupaliště, například Gänsehäufl s dva kilometry dlouhou pláží a oddělenou částí pro nudisty nebo zejména u dětí oblíbené koupaliště Angelibad s hřištěm a pirátskou lodí. Na Starém Dunaji je k dispozici zhruba 500 veslic, šlapadel a elektročlunů, učit se tam lze také jachtingu. Od května do září organizují půjčovny lodiček romantické vyjížďky za úplňku včetně Prosecca. Na 40 gastronomických podniků, mnohé z nich přímo u vody, se navíc stará o kulinářské uspokojení.

Dalším pevným bodem vídeňského léta je přirozeně Dunajský ostrov, pohodlně dosažitelný hned třemi linkami metra (U 6, U1, U 2) nebo na kole. V pěkných dnech přichází na 21 kilometrů dlouhý ostrov, který vznikl vlastně jako vedlejší produkt regulace Dunaje v sedmdesátých letech, až 300.000 vyznavačů slunce, koupání a sportu. Se 70 hektary luk, 180 hektary lesa a 1,8 miliony stromů a keřů je ostrov jedním z největších příměstských rekreačních oblastí v Evropě. Břehy s četnými zátokami, loukami na ležení a plážemi zvou ke koupání. Jsou tady půjčovny lodiček, kol a surfových prken, atrakce jako vlek pro vodní lyže, škola surfování, lezecký park, hřiště na plážový volejbal a místa pro grilování a také rozlehlá síť cest pro turistiku, běh či kolečkové brusle. Ostrovní informace u Říšského mostu poskytují vše potřebné o nejoblíbenějším ostrově obyvatel Vídně.

Kdo by se chtěl do vln Dunaje vydat na člunu nebo na lodi, využije služeb DDSG Blue Danube. Šest lodí jejich flotily brázdí Dunaský kanál i hlavní tok Dunaje, v nabídce jsou vyhlídkové okružní plavby, tematické plavby nebo třeba vinařská plavba s hudbou a kulinářským rozmazlováním. Pro případný výlet až do Bratislavy je k dispozici Twin City Liner, který z přístaviště u náměstí Schwedenplatz dosáhne slovenského hlavního města za pouhých 75 minut.

  • Starý Dunaj, 1210 + 1220 Vídeň, www.alte-donau.info; Vyjížďky za úplňku: 14.5., 13.5., 12.7., 10.8., 8.9.2014
  • Gänsehäufl, Moissigasse 21, 1220 Vídeň, www.gaensehaeufel.at
  • Angelibad, An der Oberen Alten Donau, 1210 Vídeň, Tel. +43-1-263 22 69
  • Dunajský ostrov, 1210 + 1220 Vídeň
  • DDSG Blue Danube, www.ddsg-blue-danube.at
  • Twin City Liner, přístaviště Wien City, Schwedenplatz, 1010 Vídeň, www.twincityliner.com

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links