By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 05/2014 Léto mezi klasikou a breakdancem


Vídeňská letní sezóna bude zahájena největším open air festivalem Evropy zdarma na Dunajském ostrově (27.-29.6.2014). Na tři dny se ostrov promění ve 4,5 kilometru dlouhou párty, na které živě předvede svou hudbu zhruba 2.000 umělců a o posilnění se postará na 250 gastronomických stánků. S bohatou hudební nabídkou odstartuje toto léto také Jazzový festival Vídeň (26.6.-8.7.2014). Od Vídeňské státní opery až po radnici se ta nejkrásnější místa hudebních produkcí ve městě promění v jazzové scény s bohatou nabídkou strhujících vystoupení.

Od konce června 2014 zve k uměleckým zážitkům Festival hudebních filmů na vídeňském Radničním náměstí (28.6.-31.8.2014). Již 25. ročník přinese při volném vstupném na obří promítací plátno superhity klasické hudby a vedle toho také pestrou nabídku kulinářských dobrot z celého světa. Popový festival na Karlově náměstí (24.-27.7.2014) přinese četné koncerty domácích kapel pod širým nebem před impozantními kulisami barokního kostela Karla Boromejského a v okolních lokacích. Mezinárodní vrcholy, inovace z mladé scény a pozoruhodné nové produkce se kromě toho o dobrou náladu postarají při největším evropském tanečním festivalu ImPulsTanz (17.7.-17.8.2014). Profesionální tanečníci, tanečnice a choreografové z celého světa budou po celých pět týdnů předvádět napínavé výkony na vídeňských scénách a workshopech tisícům hudebních a tanečních nadšenců.

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links