By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 05/2014 Novinky z vídeňského hoteliérství


Na tržní segment „Lean Luxury“ se soustřeďuje v květnu 2014 otevřený Ruby Sofie Hotel. Koncepce hotelu se 154 lůžky ve 3. městském obvodě sází na menší pokoje s designovým interiérem za výhodnou cenu, upouští naproti tomu od dalších služeb jako je restaurace nebo fitness. Na červen 2014 je naplánováno otevření nového hotelu Park Hyatt Vienna v centru Vídně. Pětihvězdičkový podnik se 143 luxusními pokoji a suitami se nachází v renovovaném historickém komplexu budov, zahrnujícím také novou vídeňskou zónu luxusních obchodů „Goldenes Quartier“ (www.goldenesquartier.at). První hotel řetězce Hyatt v Rakousku nabídne spa, fitness, krytý bazén, gurmetský restaurant, kuřácký salon a bar včetně 640m² konferenčních prostor. V červenci 2014 budou otevřeny také dva další Urbanauts Street Lofty ve 4. městském obvodě. Hotelové pokoje přebudované z dřívějších prodejních místností se nacházejí v Belvederegasse 22 a 26.

Od 30.4.2014 je v zámku Schönbrunn k dispozici opravdu exkluzivní hotelová suite. Suite zámku Schönbrunn, kterou provozuje řetězec Austria Trend Hotels ve východním traktu zámku nabízí 167 m² imperiální atmosféry se dvěma ložnicemi, dvěma koupelnami, salonem, obývacím pokojem a kuchyňským koutem. Interiér a vybavení zachovávají styl bývalého letního sídla Habsburků s tereziánskými lustry, štukovou výzdobou a damaškem. Absolutním vrcholem je výhled na zámecký park Schönbrunnu s Glorietou a Neptunovou kašnou. V únoru 2014 otevřela ve spektakulární výškové budově na levém břehu Dunaje španělská skupina Meliá Hotels International nový čtyřhvězdičkový lifestylový hotel. 253 pokojů a suit hotelu Meliá Vienna obsadilo v „DC Tower 1“ (architekt Dominique Perrault), 250 metrů vysoké nejvyšší budově Rakouska, 4. až 15. poschodí. Ve dvou nejvyšších poschodích 58-patrového mrakodrapu se nachází bar a restaurant s nádherným výhledem na město.

Nízkonákladový designový hotel Motel One plánuje otevřít další pobočky ve Vídni. Po Motelu One Vídeň-Západní nádraží (otevřeno koncem roku 2011) a Motelu One-Vídeňský Prátr (otevřeno koncem roku 2013) má v 2. polovině roku 2014 následovat Motel One Vídeň-Státní opera se 400 pokoji v památkově chráněné budově nedaleko opery. Na polovinu roku 2015 se plánuje otevření dalšího Motel One u nového vídeňského hlavního nádraží s 530 pokoji. Rovněž u hlavního nádraží je na počátek roku 2015 oznámeno otevření hotelu Schani Wien se 135 pokoji. Hotel má v sobě spojovat vídeňskou atmosféru a moderní technologie a koncepce byla vyvinuta jednou vídeňskou rodinou hoteliérů mimo jiné ve spolupráci s Fraunhoferovým institutem pro ekonomiku práce a organizaci IAO ve Stuttgartu jako „chytrý hotel“.

Dalším hotelovým projektem pro rok 2015 bude Stafa Tower Vienna: Jedno z nákupních center na nákupní třídě Mariahilfer Straße má vídeňská architektonická kancelář BEHF přetvořit na nízkonákladový designový hotel se 372 lůžky. V současné době zatím ve stádiu plánování je projekt na Ringstraße: Bývalé sídlo Spolkového úřadu pro ochranu ústavy a potírání terorismu na Schubertringu 10-12 má být přestavěno na hotel.

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links