By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 05/2014 Okamžiky imperiálních požitků v zelené Vídni


Ve vídeňském Prátru hýčká jeden šarmantní hostinec své návštěvníky tradiční starovídeňskou kuchyní. Letohrádek, dřívější císařský lovecký pavilon, servíruje výběr sezónních pokrmů a vídeňských vín, v zahradě se sedí pod kaštany s výhledem na zelenou Hlavní alej Prátru. Za imperiální minulostí se ohlíží také Hermes Café Restaurant Labstelle v Hermesově vile v zoologické zahradě Lainz. Přírodní chráněná oblast byla kdysi využívána jako lovecký revír pro císaře. Dnes zdejší lokál používá bylinky ze zámecké zahrady pro svou regionální kuchyni.

Další idylická restaurace se nachází přímo v zoologické zahradě v Schönbrunnu. Café Restaurant Kaiserpavillon, ua časů císaře nádherný snídaňový salón, nabízí dnes klasickou vídeňskou kuchyni i mezinárodní pokrmy. O malé posilnění během dne nebo posezení u kávy lze doporučit Landtmann's Jausen Station v Zahradě korunního prince zámku Schönbrunn. U srpečku briošky a melange, vydatné svačiny na prkénku, lahodného císařského trhance a domácí limonády si můžete v klidu vychutnat celý krásný zámecký park.

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links