By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 05/2014 Pohledy do garderóby císařovny Sisi


Mimořádné kousky z imperiálního šatníku Sisi představí vídeňské Muzeum císařovny Sisi v císařských apartmánech Hofburgu u příležitosti svého desetiletého jubilea. Výstava nazvaná Hedvábí – krajky – hermelín představí cenné textilní předměty císařovny Alžběty: dvoje šaty, kadeřnický plášť, koupací plášť, hermelínový soubor, bílé prádlo a doplňky.

Mezi exponáty se nachází také šaty, vydražené v roce 2012 aukčním domem Hermann Historica. Pochází z majetku zetě císařovny Alžběty a byly zabaleny v nenápadné šatní krabici, která obsahovala také další doplňky a suvenýry z pozůstalosti Sisi. Jubilejní výstava v roce 2014 ve vídeňském Muzeu císařovny Sisi bude zahájena 24.4., v den svatby císařovny Alžběty a císaře Františka Josefa, a potrvá do 24.12., narozenin Alžběty rakouské.

Muzeum císařovny Sisi, otevřené v roce 2004, se během několika let stalo vyhledávanou atrakcí Vídně. Citlivým způsobem osvětluje život císařovny a prezentuje mýtus Sisi, ale také vědecká fakta o její osobě. Muzeum shromáždilo zhruba 300 původních exponátů. Muzeum Sisi, renovované v roce 2009, navštívilo od jeho otevření více než šest milionů návštěvníků.

Hedvábí – krajky – hermelín

24.4.-24.12.2014

Muzeum Sisi, Hofburg/Innerer Burghof, 1010 Vídeň
www.hofburg-wien.at

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links