By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 03/2014 Slalom kanoistů na Dunajském ostrově ve Vídni


Mistrovství Evropy ve slalomu kanoistů přivítá od 29.5. do 1.6.2014 na Dunajském ostrově účastníky z asi 30 zemí. Dějištěm této sportovní události bude minulý rok otevřená Verbund Wasserarena, první umělá divoká voda v Rakousku s mezinárodním standardem pro výkonnostní i masový sport. Konat se zde budou soutěže v kajaku žen resp. mužů, kanoi žen resp. mužů a dvoukanoi mužů. V soutěžích jednotlivců se očekává celkem zhruba 600 startujících, kromě toho se budou konat soutěže týmů ve všech třídách. Mezi rakouskými účastníky mistrovství Evropy ve slalomu kanoistů 2014 budou mimo jiné dvojnásobná mistryně světa Corinna Kuhnle a bronzová medailistka z olympijských her Violetta Oblinger-Peters.

Divoký kanál otevřený na sklonku léta 2013 na Dunajském ostrově se nachází mezi Novým Dunajem a řekou. Tři čerpadla dodávají až dvanáct kubických metrů vody za sekundu na trať dlouhou celkem 250 metrů. Variabilní překážky, které lze do vodního toku stavět v různých výškách a rozestupech, umožňují dosáhnout konstantního divokého proudu pro kajaky, rafty, nafukovací čluny i plavce v divoké vodě v různých stupních obtížnosti. Sportovce přepravuje od cíle ke startu přepravní pás. Se svým moderním vybavením je trať připravená na mezinárodní soutěže a poskytuje také důležité tréninkové možnosti profesionálům.

Mistrovství Evropy ve slalomu kanoistů

29.5.-1.6.2014

Verbund Wasserarena, Dunajský ostrov (u mostu Steinspornbrücke), 1220 Vídeň
www.vienna-wildwasser.at

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links