By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 03/2014 Bydlet jako císař


Kde dřív své komnaty obývali císař František Josef a císařovna Alžběta, mohou brzy nocovat prázdninoví hosté. V zámku Schönbrunn, jednom z nejznámějších kulturních stánků Rakouska, bude o Velikonocích 2014 otevřena jedinečná hotelová suita Austria Trend Hotels. Pod dohledem památkářů byl přebudován jeden byt v horním patře východního traktu zámku Schönbrunn, který dříve obývali příslušníci dvora. Recepce pro hosty se nachází v blízkém čtyřhvězdičkovém Parkhotelu Schönbrunn řetězce Austria Trend Hotel, který nové suitě také poskytuje servis.

Imperiální atmosféra v nové suitě zámku Schönbrunn zůstala. Interiér a vybavení zachovávají styl bývalého letního sídla Habsburků: zlato, černá a bílá jako převládající barvy, ušlechtilé dřevo a takzvaný dvorní damašek. Červená látka, známá také jako ananasový damašek, byla od třicátých let 19. století v rezidencích Habsburků takřka všudypřítomná. Jemná štukatérská práce, tereziánské lustry a dřevěné podlahy se vzory rybích kostí doplňují císařské prostředí. 167 m² velká suita má dvě ložnice, dvě moderní koupelny, salón, velkorysý obývací pokoj a kuchyňský kout a nabídne ubytování pro až čtyři osoby. Absolutním vrcholem je výhled na zámecký park Schönbrunnu s Glorietou a Neptunovou kašnou.

Zámek Schönbrunn

1130 Vídeň, Austria Trend Hotels
www.austria-trend.at

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links