By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 03/2014 Akce pro gaye a lesbičky 2014 ve Vídni


Rakouské hlavní město patří v Evropě k městům nejtolerantnějším a nejpřátelštějším k homosexuálům. Akce gayů a lesbiček mají také podporu města, například již týdny před Duhovou přehlídkou se vídeňské tramvaje zdobí duhovými vlajkami.

Duhový bál již dávno ovládl klasický Vídeňský ples gayů a lesbiček a stal se pevnou součástí kalendáře vídeňských akcí. Slavnostní večerní šaty jsou pro akci v Parkhotelu Schönbrunn nezbytností. Také Ples kreativců již dávno není jen tajným tipem. Alternativní akce homosexuální scény a jejích přátel je většinou již dlouho dopředu vyprodaná. Růžový ples připomíná klasický bál již jen zahajovací polonézou. Jinak je oblíbená akce křiklavou diskotékovou alternativou k současně se konajícímu Plesu v opeře - a zároveň vyjádřením společensko politického postoje.

Již potřetí se budou na jaře 2014 konat Festivalové týdny nestydaté kultury (FSK). Výjimeční umělci jako Georgette Dee & Terry Truck, Barbara Spitz 'n' Band, Ian Harvie a The Umbilical Brothers zajistí výbornou atmosféru malého umění ve Vídni. Life Ball (31.5.2014) je pravděpodobně nejpronikavější a také nejziskovější charitativní akcí pro AIDS/HIV v Evropě. V roce 2014 bude akce se sloganem „Love is a bloom growing anywhere“ pod heslem „Zahrada potěšení“. Life Ball je zahajován volně přístupnou módní přehlídkou mezinárodních hvězdných designérů, budící rozruch na Radničním náměstí. Po ní čeká na všechny, kteří se dostali k vysoce žádaným vstupenkám na Life Ball, jedna z nejdivočejších nocí města, mezi účastníky jsou četné hvězdy a mnozí prominenti jako například v minulém roce Bill Clinton, Sir Elton John, Hilary Swank, Melanie Griffith nebo Karolína Kůrková.

Vienna Pride a Duhová přehlídka  (11.-15.6.2014) jsou vrcholy roku homosexuální scény ve Vídni. „Pride Village“ na Radničním náměstí je stanové městečko nabízející mix kultury, show, kulinářství, informací a párty. Duhová přehlídka 14.6.2014 půjde průvodem i tentokrát po Ringstrasse, kde bude propagovat toleranci a rovnoprávnost. Po velké závěrečné demonstraci se pak bude ve vídeňských klubech slavit až do ranních hodin. Organizátoři akce „Vídeň v černém“ chystají od 18. do 22.6.2014 festival Vienna Fetish Spring. Na programu bude mimo jiné také volba „Mr. Leather Austria“. Růžový Wiesn-Fest představuje v rámci vídeňských pivních slavností Wiesn-Fest jeden celý večer zábavy v kožených kalhotách a dirndlech pro gaye a lesbičky. Živá hudba, chutné jídlo a veselá zábava se jistě postarají o vydařený večer. Mezinárodní festival kůže a fetiše Vídeň v černém (22.-26.10.2014) nabídne nejen obligátní Fetišpárty v kůži, ale také opravdu "hustý" doprovodný program.

Další informace o Vídni pro gaye a lesbičky:

v němčině:
www.wien.info/schwullesbisch
www.facebook.com/GayCityWien

v angličtině:
www.vienna.info/gay
www.facebook.com/GayfriendlyVienna

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links