By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - Ocak 2014 Viyana "Goldenes Quartier" lüks çarşısı hizmete girmek üzere


Viyana 1. Bezirk içerisindeki "Goldenes Quartier" ("Altın Semt") çarşısı, Tuchlauben, Bognergasse ve Am Hof arasında bulunan bir anıt koruması altındaki bina kompleksinde yer alıyor. "Goldene Quartier" zaten var olan Kohlmarkt, Graben ve Kaerntner Strasse lüks alışveriş çarşılarına bitişik olduğundan bu alışveriş bölgesini daha da genişletiyor. Bu sokakların oluşturduğu "Altın U" ve ayrıca "Goldenes Quartier"in komşu sokakları (Bognergasse ve Seitzergasse) da birer yaya bölgesi. Tadilat gören tarihsel binalara çok sayıda uluslararası marka ve seçkin mağaza yerleşti bile: örneğin Louis Vuitton, Emporio Armani, Miu Miu, Mulberry, Etro, Brioni, Valentino, 7 for all mankind, Pomellato ve Roberto Cavalli. 2014 baharında da "Goldenes Quartier"in seçkin kiracılar listesi Prada, Saint Laurent Paris, Church's, Bottega Veneta ve Brunello Cucinelli isimleriyle tamamlanacak.

Haziran 2014'te ayrıca, "Goldenes Quartier" ile aynı tarihsel bina kopleksi içerisinde bulunan Park Hyatt Vienna otelinin de açılışı gerçekleşecek. Bu beş yıldızlı otel, Avusturya'daki ilk Hyatt oteli ve 143 lüks oda ve süit, bir Spa bölümü, Fitness-Center, kapalı yüzme havuzu, gurme restoranı, sigara salonu, bar ve ayrıca 640 m² büyüklüğünde bir etkinlik alanı barındırıyor.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links