By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - Ocak 2014 Viyana'nın paskalya pazarları


Schönbrunn Sarayı önündeki Ostermarkt geleneksel adetleri ve paskalya el sanatlarını kırdan kente taşıyor. Habsburg imparatorlarının yazlığının önündeki şeref avlusunda 60 satıcı ürünlerini sergiliyor: el yapımı paskalya süsleri, çok çeşitli süslenmiş ve farklı boylarda (bıldırcın yumurtasından devekuşu yumurtasına kadar), klasik ve modern paskalya sofra takımları, ağaç oymaları, cam sanatı, seramik ve sabunlar. Yemek stantlarında da Avusturya'nın çeşitli yörelerinden seçkin lezzetler sunuluyor. Schönbrunn paskalya pazarında meydanın tam ortasında duran renkli dev paskalya yumurtalarının önünde fotoğraf çektirmek de yaygın bir adettir.

Viyana şehir merkezindeki Altwiener Ostermarkt ise 50 pazarcının paskalyayı güzelleştirmekte kullanabileceğiniz her şeyi sunuyor. İskoç Kilisesi'nin (Schottenkirche) önündeki Freyung meydanında, Avrupa'nın en büyük boyanmış ve süslenmiş paskalya yumurtaları dağı (yaklaşık 40.000 yumurta) yükseliyor. Stantlarda paskalya el sanatları ve Osterpinze çöreğinden Osterlamm kuzu yemeğine kadar çok çeşitli lezzetler yer alıyor. Küçüklerin oyalanması için de bir paskalya el işleri atölyesi, kukla gösterileri ve bir tavşan kümesi var. Birkaç adım ötedeki Am Hof meydanında da Kunst + Handwerk Ostermarkt satış kulübelerini açıyor. Burada da paskalya yumurtaları, çiçek demetleri, akvarel resimler, ipek bezler, takılar, cam eşyalar ve daha pek çok şey bulabilirsiniz. Prater parkında ise paskalya pazarı renkli bir bahar resmigeçidiyle ve canlı müzik eşliğinde kutlanıyor. 

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links