By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - Ekim 2013 Yeni Viyana otelleri


Viyana devlet operasının yakınlarında Ekim 2013 başlarında The Guesthouse Vienna açılıyor. Cömert genişlikteki 39 süit ve odaya sahip olan modern butik otel, sekiz katlı binasında yüksek kaliteyi özel ev ortamının samimiyetiyle birleştiriyor. Odaların donanımına otelin kendi kavurduğu espresso ile doldurulan bir espresso makinesi ve bir şarap buzdolabı dahil. Odaların dizaynı, İngiliz tasarımcı Sir Terence Conran'a ait. Zemin kattaki Brasserie & Bakery otel misafirlerinin yanı sıra dışarıdan gelen müşterilere de hizmet verecek. Viyana'nın sıra dışı otelcilik işletmeleri Street Lofts 2013 sonbaharında üç yeni mekana kavuşuyor. Kohlmayr Lutter Knapp'ın genç mimarlar ekibi tarafından otel odalarına dönüştürülen sokak dükkanları, 2011 yılında aç ılmış olan ilk Street Loft otelleri gibi, müstakbel ana tren garının yakınındaki 4. Bezirk'te bulunuyor.

Tuna nehrinin sol kıyısında inşa edilen 58 katlı gösterişli gökdelen, 2013 sonunda İspanyol Sol Melia grubunun açacağı dört yıldızlı otelin binası olacak. Meliá Vienna otelinin 253 odası ve süiti, 22. Bezirk'te bulunan ve Dominique Perrault tarafından tasarlanan Avusturya'nın en yüksek binası DC Tower 1'in 4. ile 15. kat arasında yer alıyor. En üst katlarda da bir roof-top bar ve bir restoran hizmet verecek. 2013 yılının yeni açılışları arasında ayrıca üç yıldızlı 25hours Hotel Wien'in mayıs ayında toplam 372 yatak kapasitesine çıkarılması, 66 yataklı dört yıldızlı butik otel Best Western Premier Harmonie Vienna'nın temmuz ayında yenilenmiş olarak hizmete girmesi ve 304 yataklı, iki restoranlı ve bir spa bölümlü lüks otel Palais Hansen Kempinski Vienna'nın mart 2013'te Ringstrasse'deki tarihi bir saray binasında açılması bulunuyor.

2014 baharı için, Avusturya'nın ilk Hotel Park Hyatt'ının açılışı planlanıyor. Lükse otelin 143 odası, Viyana'nın yeni lüks "Goldenes Quartier" (www.goldenesquartier.at) alışveriş bölgesini de içine alan şehir merkezindeki tarihsel bir bina kompleksi içerisinde yer alıyor. Ekonomik tasarım oteli Motel One da Viyana'da yeni mekanlar açmayı planlıyor. 2014'te opera binası yakınlarında anıtsal koruma altında bulunan bir bina içerisinde 400 odalı Motel One Wien-Staatsoper ve 359 odalı Motel One Wien-Prater açılışları öngörülüyor. Viyana'nın yeni ana tren garı yakınındaki 530 odalı bir Motel One mekanı ise henüz planlama aşamasında.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links