By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 9/2013 Nowości ze świata wiedeńskich restauracji


Na 25.10.2013 zapowiedziano otwarcie nowego wiedeńskiego teatru dla smakoszy - Reinhard Gerers teatro. Gerer, który wcześniej prowadził między innymi restaurację Korso w hotelu Bristol, Magdalenenhof i Gourmet-Theater Palazzo, w swoim własnym projekcie łączy wiedeński styl życia i urok międzynarodowego varietés z wybornym czterodaniowym menu. Do spektaklu, na który składają się magia, komedia i akrobacja, podawane będą między innymi kulinarne kompozycje z ziemniaków i boczku z mangalicy, małże, sarnina na białej polencie i czekoladowa trylogia. Sceną teatru Gerera jest wiedeński Spiegelpalast o eleganckich wnętrzach w stylu secesyjnym.

30.10.2013 swoich pierwszych gości zaprosi Toni Mörwald Palazzo. Tym samym Toni Mörwald pójdzie w ślady Reinharda Gerera, który od 2003 roku prowadził Gourmet-Theater Palazzo w Wiedniu. Układając swoje menu Mörwald szczególną wagę przykłada do regionalnej kuchni i najlepszej jakości składników. Temat serwowanego do kolacji nowego spektaklu to „Pożeracze serc i dreszczyk emocji”. Podobnie jak teatro Reinharda Gerera pałac luster Mörwalda stawia na atmosferę secesji i niezliczone, odbijające światło szklane powierzchnie.

Latem 2013 roku na deptaku w sercu wiedeńskiego Śródmieścia otwarto restaurację Labstelle. Nowy lokal interpretuje tradycyjną kuchnię wiedeńską w całkiem nowoczesny sposób. Żywność pochodzi od wybranych regionalnych producentów – warzywa od wiedeńskiego ogrodnika, kozi ser z Lasu Wiedeńskiego, w karcie dań jest też sześć rodzajów chleba własnego wyrobu. Oprócz restauracji mieszczącej 70 osób jest też 45 miejsc w barze, gdzie podaje się miejscowe wina, a wieczorem didżeje dają pokaz swoich umiejętności. Od lipca 2013 w 4. dzielnicy działa restauracja Zur Herknerin. W lokalu dawnego sklepu instalacyjnego Stefanie Herkner gotuje klasyczne potrawy domowej kuchni, jak zupa z kluskami z kaszy manny, gulasz i gołąbki – takie, jakie robiła mama i babcia.

  • Reinhard Gerers teatro, Wiener Spiegelpalast beim Gasometer, Döblerhofstraße 20, 1110 Wien, www.teatro-wien.at; od 25.10.2013
  • Toni Mörwald Palazzo Gourmet-Theater, Spiegelpalast, Vorgartenstraße/Ausstellungsstraße, 1020 Wien, www.palazzo.org; 30.10.2013-2.03.2014
  • Labstelle, Lugeck 6, 1010 Wien, www.labstelle.at
  • Zur Herknerin, Wiedner Hauptstraße 36, 1040 Wien, www.zurherknerin.at

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links