By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 9/2013 Nowe hotele w Wiedniu


Na początku października 2013 pierwszych gości zaprosi hotel The Guesthouse Vienna, znajdujący się niedaleko Opery Wiedeńskiej. Nowoczesny hotel butikowy w swoich 39 przestronnych suitach i pokojach umiejscowionych na 8 piętrach łączy wysoką jakość z atmosferą prywatnego mieszkania. Wyposażenie obejmuje między innymi napełniony ziarnami kawy ekspres i lodówkę z wyborem win. Autorem wystroju wnętrz jest brytyjski designer sir Terence Conran. Na parterze znajduje się restauracja i piekarnia, dostępne zarówno dla gości hotelowych, jak i klientów z zewnątrz. Jesień 2013 przyniesie też trzy nowe lokalizacje dla niekonwencjonalnych wiedeńskich street loftów. Dawne lokale handlowe, przebudowane przez zespół młodych architektów Kohlmayr Lutter Knapp na pokoje hotelowe, znajdują się, podobnie jak otwarty w 2011 roku pierwszy street loft, w 4. dzielnicy w pobliżu przyszłego Dworca Głównego.

W ogromnym 58-piętrowym wieżowcu na lewym brzegu Dunaju hiszpańska sieć hotelowa Sol Meliá pod koniec 2013 roku otworzy nowy czterogwiazdkowy hotel. 253 pokoje i suity hotelu Meliá Vienna zajmą piętra od 4 do 15 najwyższego budynku w Austrii – zaprojektowanego przez Dominique’a Perraulta wieżowca DC Tower 1 w 22. dzielnicy. Na najwyższych piętrach wieżowca znajdują się bar i restauracja. Do najważniejszych obiektów otwartych w 2013 roku zaliczamy też trzygwiazdkowy hotel 25hours, którego rozbudowę do 372 łóżek ukończono w maju 2013, odnowiony w lipcu czterogwiazdkowy hotel butikowy Best Western Premier Harmonie Vienna, oferujący 66 miejsc dla gości, oraz luksusowy hotel Palais Hansen Kempinski Vienna, obejmujący 304 łóżka, dwie restauracje i spa, otwarty w zabytkowym pałacu przy Ringstraße w marcu 2013.

Na wiosnę 2014 roku zaplanowano otwarcie pierwszego Hotelu Park Hyatt w Austrii. Jego 143 pokoje znajdują się w zabytkowym kompleksie budynków w Śródmieściu, który mieści także nową luksusową aleję handlową „Goldenes Quartier“ (www.goldenesquartier.at). Niskobudżetowy designerski Motel One planuje nowe lokalizacje w Wiedniu. W 2014 roku zostanie otwarty Motel One Wien-Staatsoper (400 pokoi), mieszczący się w objętym ochroną zabytków budynku w pobliżu Opery Wiedeńskiej, oraz Motel One Wien-Prater (359 pokoi). W planach jest jeszcze jeden Motel One z 530 pokojami niedaleko nowego wiedeńskiego Dworca Głównego.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links