By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 9/2013 Novinky na poli vídeňských restaurací


Dne 25.10.2013 bude otevřeno vídeňské divadlo pro gurmány Reinhard Gerers teatro. Gerer, který předtím vedl mimo jiné restauraci Korso v hotelu Bristol, Magadalenenhof a divadlo pro gurmány Palazzo, kombinuje ve svém vlastním projektu vídeňskou pohostinnost s šarmem mezinárodního varieté a s exkluzivním menu o čtyřech chodech. K revue složené z magie, komedie a akrobatických čísel se servírují šťouchané brambory se slaninou z vepřů uherského plemene Mangalica a se svatojakubskými mušlemi, srnčí na bílé polentě a trio ušlechtilých čokolád. Dějištěm Gererova „teatra“ je vídeňský zrcadlový palác s elegantním secesním interiérem.

Dne 30.10.2013 zahajuje provoz Toni Mörwald Palazzo. Tímto dnem vykračuje Toni Mörwald po stopách Reinharda Gerera, který vedl od roku 2003 gurmánské divadlo Palazzo ve Vídni. Při navrhování svého menu klade Mörwald zvláštní důraz na regionální kuchyni a na prvotřídní základní suroviny. K nim pak předkládá show na téma Sladkobolné a hororové scény. Stejně jako Reinhard Gerers teatro sází také Mörwaldův zrcadlový palác na secesní atmosféru a velký počet reflektujících skleněných ploch.

V jedné z pasáží pro chodce v srdci Vídně byla v létě 2013 otevřena restaurace Labstelle. Nový podnik interpretuje tradiční vídeňskou kuchyni současným způsobem. Přísady pocházejí od vybraných regionálních producentů, například zelenina z Vídeňského zahradnictví a kozí sýr z Vídeňského lesa, šest druhů chleba se peče přímo na místě. Vedle restaurace pro 70 hostů je tu také bar s 45 místy, domácím vínem a večerními diskotékami. Ve 4. vídeňském obvodu působí od července 2013 hostinec Zur Herknerin. Stefanie Herknerová vaří v někdejším obchodě s instalatérskými potřebami klasická jídla, jako je knedlíčková polévka, guláš a zelné závitky tak, jak je vaří naše maminky a babičky.

  • Reinhard Gerers teatro, Wiener Spiegelpalast beim Gasometer, Döblerhofstraße 20, 1110 Wien www.teatro-wien.at; ab 25.10.2013
  • Toni Mörwald Palazzo Gourmet-Theater, Spiegelpalast, Vorgartenstraße/Ausstellungsstraße, 1020 Wien, www.palazzo.org; 30.10.2013-2.3.2014
  • Labstelle, Lugeck 6, 1010 Wien, www.labstelle.at
  • Zur Herknerin, Wiedner Hauptstraße 36, 1040 Wien, www.zurherknerin.at

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links