By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 9/2013 Nové vídeňské hotely


V blízkosti Vídeňské státní opery otevírá na začátku říjnu 2013 své brány The Guesthouse Vienna. Tento moderní stylový hotel s 39 velkorysými pokoji a apartmá a kombinuje v osmi podlažích vysokou kvalitu s prostředím připomínajícím soukromý byt. Vybavení zahrnuje mimo jiné automat na espresso naplněný vlastní praženou kávou a chladničku na víno. Návrhy interiérů vytvořil britský designér Sir Terence Conran. V přízemí se nachází restaurace Brasserie & Bakery, která je přístupná pro hotelové hosty i návštěvníky zvenčí. Na podzim 2013 se objeví tři nová stanoviště nekonvenčních vídeňských loftů Street Lofts. Bývalé pouliční lokály, které tým architektů Kohlmayr Lutter Knapp přeměnil na hotelové pokoje, se nacházejí stejně jako první loft, otevřený roku 2011, ve 4. obvodě, poblíž budoucího hlavního nádraží.

V pozoruhodném výškovém domě o 58 patrech na levém břehu Dunaje otevírá španělský řetězec Sol Meliá koncem roku 2013 čtyhvězdičkový hotel. 253 pokojů a apartmá hotelu Meliá Vienna je umístěno ve 4. až 15. podlaží mrakodrapu DC Tower 1 ve 22. obvodě, což je nejvyšší rakouská budova, kterou projektoval Dominique Perrault. V nejvyšších patrech se nachází špičkový bar a restaurace. K nejvýznamnějším nově otevřeným hotelům v roce 2013 patří kromě toho rozšíření tříhvězdičkového hotelu 25hours Hotel Wien na celkem 372 lůžek v květnu, nově renovovaný čtyřhvězdičkový stylový hotel Best Western Premier Harmonie Vienna s 66 lůžky v červenci a luxusní hotel Palais Hansen Kempinski Vienna se 304 lůžky, dvěma restauracemi a lázeňským centrem v historickém paláci na třídě Ringstraße v březnu 2013.

Na jaro 2014 je plánováno otevření prvního hotelu Park Hyatt v Rakousku. Jeho 143 pokojů se nachází v komplexu historických budov v centru, ve kterém sídlí také nová luxusní nákupní pasáž Goldenes Quartier (www.goldenesquartier.at). Levný stylový hotel Motel One plánuje další stanoviště ve Vídni. V roce 2014 se má otevírat Motel One Wien-Staatsoper se 400 pokoji v památkově chráněném objektu poblíž Státní opery a Motel One Wien-Prater s 359 pokoji. Kromě toho se plánuje ještě Motel One s 530 pokoji sídlící na vídeňském hlavním nádraží.

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links