By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 9/2013 Lucian Freud ve Vídni


Uměleckohistorické muzeum ve Vídni vystavuje na podzim 2013 poprvé v Rakousku díla britského umělce Luciana Freuda (1922-2011). Výběr obrazů  na výstavu byl prováděn v posledních měsících před smrtí Luciana Freuda v těsné spolupráci se samotným umělcem. Vnuk psychoanalytika Sigmunda Freuda je považován za jednoho z nejvýznamnějších figurálních malířů 20.  století. Jsou to díla z celého jeho tvůrčího období trvajícího bezmála 70 let, mezi nimiž nechybí jeho nejdůležitější a nejznámější obrazy.

Ve spolupráci s Uměleckohistorickým muzeem ve Vídni prezentuje Sigmund Freud Museum výstavu nazvanou Lucian Freud: Privat  Jedná se o fotografie z umělcova ateliéru, které pořídl David Dawson. Tyto snímky dokumentují okolnosti, v nichž vznikaly práce Luciana Freuda, a představují intimní pohled na jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Malíř David Dawson (narozen 1960) pracoval jako asistent Luciana Freuda a stal se v posledních letech jeho života jeho blízkým přítelem. Dawson fotograficky zdokumentoval posledních 15 let života a díla významného malíře.

  • Lucian Freud, 8.10.2013-6.1.2014, Kunsthistorisches Museum, Maria-Theresien-Platz, 1010 Wien, www.khm.at
  • Lucian Freud: Privat: Fotografie Davida Dawsona, 9.10.2013-6.1.2014, Sigmund Freud Museum, Berggasse 19, 1090 Wien, www.freud-museum.at

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links