By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 5/2013 Nowości dla miłośników dobrej kuchni


Niecierpliwie oczekiwana przez wiedeńskich smakoszy, w kwietniu 2013 r. została otwarta restauracja Konstantina Filippou, który wcześniej zdobył gwiazdkę Michelina dla restauracji „Novelli". We własnym, nazwanym jego imieniem lokalu w wiedeńskim Śródmieściu, młody geniusz kulinarny podaje nowoczesną wykwintną kuchnię wysokiej jakości we własnej interpretacji. Wystrój restauracji Konstantin Filippou został świadomie pozbawiony wszelkich ozdób - królują tu szare ściany i stoły z jasnego drewna. Niedaleko od Filippou, w pobliżu Rynku Karmelitów w 2. dzielnicy znajduje się restauracja Engel Uny Abraham, która z powodzeniem prowadziła już w Wiedniu kilka restauracji. Niewielki lokal wyróżnia się wyszukanym wystrojem, od podłogi zdobionej złotym konfetti, przez ladę z dawnej apteki, pełniącą funkcję baru, po drugą, czerwoną salę. W kwestii jadłospisu Una Abraham stawia na wyrafinowaną interpretację kuchni regionalnej.

Naprzeciwko Naschmarktu - raju dla smakoszy - w kwietniu 2013 r. została otwarta restauracja On Market Simona Xie Honga. Pochodzący z Chin kucharz i lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej, który prowadzi już w Wiedniu dwa renomowane lokale („On", „ChinaBar"), otworzył restaurację o powierzchni 600 m² z otwartą kuchnią, barem i klubem. Specjalnością lokalu jest kuchnia azjatyckiego wybrzeża, oparta na rybach, owocach morza i warzywach, która zdaniem Xie Honga jest jak najbardziej porównywalna z kuchnią śródziemnomorską. Od września 2013 w suterenie lokalu będzie działał klub w stylu lat 20. Bardziej jako kulinarny warsztat niż restauracja prezentuje się Speisekammer w 8. dzielnicy. W raczej po spartańsku urządzonym lokalu w piwnicy co wieczór serwowane są trzy menu, z których jedno początkowo poznajemy tylko w postaci listy składników. Skład, przygotowanie i kompozycja potraw stanowią niespodziankę, wiele mówiącą gościom o tym, jak kucharze wyobrażają sobie dobrą kuchnię.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links