By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 5/2013 Nové vídeňské gurmánské podniky


V dubnu 2013 otevřel ve Vídni novou restauraci špičkový kuchař Konstantin Filippou, který předtím získal michelinovskou hvězdičku už v restauraci Novelli. V novém podniku v centru Vídně, který nese jméno svého šéfa a jehož otevření gurmáni již netrpělivě očekávali, sází mladý nadaný kuchař na moderní vybranou kuchyni ve vysoké kvalitě a s osobním rukopisem. Interiér restaurace Konstantin Filippou je záměrně strohý a vyznačuje se šedými stěnami a světlými dřevěnými stoly. Nedaleko od této restaurace se v blízkosti náměstí Karmelitermarkt ve 2. vídeňském obvodu nachází Engel Uny Abrahamové, která vedla ve Vídni s velkým úspěchem už několik podniků. Malý hostinec vyniká vybraným pěkným zařízením od podlahy se zlatými třpytkami přes pult ze starobylé lékárny sloužící jako bar až po unikátní červený salon. U pokrmů sází Una Abrahamová na vynalézavě interpretované regionální speciality.

Naproti známému tržišti labužníků Naschmarkt otevřel Simon Xie Hong v dubnu 2013 podnik On Market. Kuchař pocházející z Číny, který provozuje ve Vídni už dva renomované podniky (On, ChinaBar) a zároveň praktikuje tradiční čínskou medicínu, přišel nyní s velkou restaurací o ploše 600 m² s ukázkovou kuchyní, barem a klubem. Nabídka pokrmů se soustřeďuje na asijskou přímořskou kuchyni s rybami, plody moře a zeleninou, která je podle  Xie Honga zcela srovnatelná s mediteránní gastronomií. V září tohoto roku bude v suterénu otevřen klub ve stylu dvacátých let 20. století. Více jako kulinářský workshop než restaurace se představuje nový podnik Speisekammer v 8. vídeňském obvodě. Ve spíše stroze zařízením suterénním lokále se večer podávají tři menu, přičemž se však na jídelním lístku  vyjmenovávají výhradně použité ingredience. Jejich kombinace a vlastní příprava pokrmů je momentem překvapení, v němž kuchaři realizují zcela podle svého individuální představu o dobrém jídle.

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links