The contents of this page have been archived and may no longer be up to date.

Yılbaşı Gecesi 2012/13

Detaylı program

Harika sergiler ve birçok baş döndürücü organizasyon, konserler, operalar, operetler ve popüler müzikaller "Elisabeth" ve "Sister Act" (Almanca) Yılbaşı gününü ve gecesini heyecanla dolduran aktivite garantisi verir.31 Aralıkta, Viyana şehir merkezi dev parti alanına dönüşür: Saat 14.00'den gece 02.00'ye kadar, şehir merkezinde ve Prater'de Yılbaşı muhteşem eğlencesi garanti altındadır, düzinelerce büfe-lokanta punch ve yeme içme imkanı sunar. Biçok alanda sovlu eğlence, vals, operet, rock, pop ve folk müzik yanında DJ'ler sıralanır. Graben'deki klasik bölge en popüleridir. Stephanplatz'da Viyana Dans Okulları hızlı vals kursları verir, Prater ve Heldenplatz'da havayi fişekler kalabalıkları toplar.

Benzersiz yılbaşı atmosferi yaşamak isteyenler Tuna'da tekne yolculuğu yapabilir, Hoffburg'da Le Grand Ball Balosuna ve Belediye Binası veya şehrin lüks otellerinde yılbaşı gala yemeğine katılabilirler. Muhteşem imparatorluk treni ‘raylarda saray' havasıyla sizlere lüks bir yılbaşı sunarken Viyana Devlet Operası Johann Straus'un geleneksel performansı "Die Fledermaus''u bir kez daha sahnelemektedir.

Viyana'da Yeni Yıl ilk sabahı klasik moda olan "akşamdan kalma tedavisi" sayılan - Viyana Flarmoni Yeni Yıl Konserini büyük ekranda-Belediye Binası önünde seyre sunmaktadır.

Teilen, bewerten und Feedback
Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *