By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 11/2012 Nowa sala koncertowa dla Wiedeńskiego Chóru Chłopięcego


Pałac Augarten w 2. dzielnicy jest siedzibą Wiedeńskiego Chóru Chłopięcego już od 1948 roku. Ten historyczny budynek, otoczony barokowym parkiem, mieści szkołę i internat. Od grudnia 2012 światowej sławy chór otrzyma do swej dyspozycji nowe miejsce, w którym będzie mógł przeprowadzać próby i dawać koncerty. Pod względem architektonicznym nowe Centrum Muzyczne Augarten stanowi zespół złożony z zabytkowej i nowej substancji budowlanej. Dawny budynek mieszkalny dla służby dworskiej i barokowy zespół muru parkowego zostały uzupełnione o nową dobudówkę (projekt „archipel architektur + kommunikation"), w której mieści się sala koncertowa i pełniące różne funkcje dodatkowe pomieszczenia.

Sala koncertowa ma 415 miejsc siedzących i została wyposażona w najnowocześniejszą technikę. Śpiewacy mogą tu ćwiczyć, dawać koncerty i wystawiać opery dziecięce. Dodatkowo nowy budynek ma służyć także jako Centrum Muzyczno - Teatralne dla dzieci i młodzieży oraz miejsce realizacji wspólnych projektów z innymi instytucjami kulturalnymi. W skład chóru wchodzi ok. 100 chłopców w wieku od 10 do 14 lat, podzielonych na cztery grupy. Co roku chłopcy śpiewają 300 koncertów na całym świecie, przed prawie pół miliona widzów. W Wiedniu można ich usłyszeć podczas niedzielnych mszy w kaplicy zamkowej Hofburga (od września do czerwca) oraz klasycznych koncertów w Musikverein (kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik; w każdy piątek). Wkrótce - także w nowym Centrum Muzycznym Augarten.

Centrum Muzyczne Augarten

Obere Augartenstraße 1, 1020 Wien
www.augarten.at

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links