By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 11/2012 Luksusowe zakupy w sercu Wiednia


Wiedeńskie Śródmieście to wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla sklepów. W czasach monarchii naddunajskiej bliskość Hofburga, a co za tym idzie - cesarskiego dworu, przyciągała do pierwszej dzielnicy dworskich dostawców, oferujących najwyższej jakości towary - od najdelikatniejszej bielizny po najcenniejszą biżuterię. Dzisiaj najbardziej ekskluzywne marki, jak Chanel, Gucci, Burberry, Armani, Akris, Hermès i Swarovski, przyciąga do "Złotego U" (Kärntner Straße, Graben i Kohlmarkt) prestiżowa lokalizacja oraz, co nie mniej ważne, piękny deptak. Od końca grudnia 2012 luksusowa aleja handlowa powiększy się o „Złotą Dzielnicę". Objęty ochroną zabytków kompleks budynków, rozciągający się pomiędzy ulicami Tuchlauben, Bognergasse i Am Hof, jest obecnie poddawany przebudowie, która uczyni z niego eleganckie centrum handlowe.

Drugi co do wielkości w Europie sklep flagowy Louisa Vuittona i filia Emporio Armani to pierwsze sklepy, które zostaną otwarte jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 2012. Wiosną 2013 roku do zabytkowych pałaców zaczną wprowadzać się kolejne markowe sklepy, m.in. takie luksusowe marki, jak Miu Miu, Brioni, Brunello Cucinelli, Church, 7 for all mankind i prowadzący kilka marek sklep dla dzieci Bambini. Do czasu planowanego zakończenia rozbudowy wiosną 2014 w „Złotej Dzielnicy" powstanie też nowy sklep Saint Laurent Paris. Oprócz sklepów znajdą się tutaj także eleganckie biura i apartamenty oraz luksusowy hotel Park Hyatt ze 143 pokojami.

Kilka kroków od „Złotej Dzielnicy" mieści się od niedawna flagowy sklep brytyjskiej ikony mody Vivienne Westwood, który prowadzi wszystkie linie tej marki oraz własną pracownię krawiecką, taką, jaka dotychczas działała tylko w londyńskiej siedzibie firmy. Tuż obok jest też sklep kultowej marki bieliźnianej „Agent Provocateur", należącej do Josepha Corre, syna Vivienne Westwood. Kilka domów dalej wiedeńska projektantka Eva Blut i monachijska firma rowerowa Stilrad od końca września 2012 dzielą wspólny butik, w którym oferują modne torby i rowery.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links