By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 11/2012 Sezon balowy czas zacząć!


Karnawał to najgorętszy okres wiedeńskiego sezonu balowego, dlatego żaden weekend w styczniu i w lutym nie mija w Wiedniu bez wielkiej zabawy. Oprócz wielkich i uroczystych wydarzeń miasto walca pielęgnuje także tradycję wielkich balów karnawałowych. Sezon otwiera Le Grand Bal, odbywający się w kipiących przepychem salach wiedeńskiego Hofburga. W tym historycznym otoczeniu bawią się także goście wielu innych ekskluzywnych balów, takich jak Bal Myśliwych (28.01.2013), Bal Lekarzy (26.01.2013) i Bal Prawników (9.02.2013). Bez wątpienia do najbardziej prestiżowych należy Bal Właścicieli Kawiarń (8.02.2013) w Hofburgu i Salach Redutowych, w którym co roku bierze udział ok. 5000 gości. Mała przekąska przy budce z kiełbaskami lub śniadanie w Café Landtmann łącznie z dojazdem dorożką to nieodłączna część tej wielkiej imprezy.

Bal w Operze (7.02.2013 w Wiedeńskiej Operze Państwowej) obrósł już legendą. W tym dniu balowi goście mogą oglądać słynną operę przy Ringstraße nie tylko z miejsc na widowni, lecz razem z wieloma gwiazdami muzycznego świata zajrzeć za jej kulisy. Tradycyjny Bal w Operze ma swe kolorowe dyskotekowe przeciwieństwo w odbywającym się w tym samym czasie Balu Różanym, na który do Pałacu Auersperg ściągają przedstawiciele środowiska homoseksualnego. Bal Filharmoników Wiedeńskich (24.01.2013), odbywający się w siedzibie Musikverein,  jest całkowicie poświęcony światu muzyki. Muzyków tej światowej sławy orkiestry można jednak zastać przy instrumentach tylko podczas otwarcia balu, bo potem już oblegają taneczny parkiet. Wesoły i nie do końca formalny jest Bal Cukierkowy (8.02.2013) w Wiedeńskim Domu Koncertowym, a podczas Balu Kwiatowego (18.01.2013) Ratusz zamienia się w wielkie morze kwiecia.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links