By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 11/2012 Nová koncertní síň pro Vídeňský chlapecký sbor


Vídeňský chlapecký sbor má už od roku 1948 sídlo v paláci Augartenpalais ve 2. obvodě. V této historické budově v barokním parku sídlí škola a internát. Od prosince roku 2012 bude mít tedy slavný chlapecký sbor konečně také vlastní zkušební a koncertní sál v bezprostřední blízkosti. Nové hudební centrum Augarten tvoří soubor historických a nových budov. Starý Gesindehaus a barokní komplex Augartenmauer byl rozšířen o moderní přístavbu (podle koncepce „souostroví architektura + komunikace"), ve které se vedle koncertní síně nacházejí ještě různé vedlejší služební prostory.

Koncertní síň se 415 místy k sezení disponuje nejmodernější technikou. Chlapecký sbor tu může nejen zkoušet, nýbrž také uvádět své koncerty a dětské opery. Kromě toho má nová budova sloužit také jako hudební a divadelní centrum pro děti a mládež a být k dispozici ke společným akcím s jinými pořadateli kulturních programů. Vídeňský chlapecký sbor má sto členů od deseti do čtrnácti let, kteří jsou rozděleni do čtyř koncertních sborů. Každý rok pořádají na 300 koncertů po celém světě pro téměř půl milionu diváků. Ve Vídni můžeme chlapecký sbor slyšet při nedělní mši svaté v kapli v Hofburgu (od září do června) a při klasických koncertech v síni Musikverein (duben, květen, červen, září, říjen; každý pátek). A brzy je uslyšíme také v novém hudebním centru Augarten.

Musikzentrum Augarten

Obere Augartenstraße 1, 1020 Wien
www.wsk.at

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links