By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 11/2012 Do nové plesové sezony


Masopust je nejexponovanější dobou ve vídeňské plesové sezoně. V lednu a v únoru neuplyne snad ani jediný víkend bez plesu. Vedle významných slavnostních plesů žije ve městě valčíku také tradice masopustních bálů. Zahájení plesové sezony tvoří Le Grand Bal na Silvestra v přepychovém prostředí vídeňského Hofburgu.  V historických prostorách se konají také četné další renomované plesy jako myslivecký ples (28.1. 2013), lékařský ples (26.1. 2013) a právnický ples (9.2. 2013). Jedním z vrcholů sezony je ples majitelů kaváren (8.2. 2013) v Hofburgu a v sálech Reduty, na který každý rok přijde okolo 5.000 návštěvníků. Nedílnou součástí této plesové události je posilnění u kiosku s klobásami nebo snídaně v kavárně Landtmann, kam se lze stylově dopravit fiakrem.

Legendární je Operní bál (7.2. 2013) ve Vídeňské státní opeře. V tento den si mohou  plesoví hosté prohlédnout slavnou operu na třídě Ringstraße nejen z hlediště, nýbrž společně s mnoha hvězdami hudebního světa ji prožít takříkajíc zevnitř. Diskotékovou alternativou k Opernímu bálu je růžový ples homosexuální komunity, který se koná zároveň v paláci Auersperg. Světu hudby je věnován ples Vídeňských filharmoniků (24.1. 2013) ve vídeňské koncertní síni Musikverein. Členové slavného orchestru hrají však na své nástroje jen při slavnostním zahájení, jinak se stejně jako ostatní otáčejí v kole na parketě. Veselý a nepříliš formální je bonbonový ples (8.2. 2013) ve vídeňském sále Konzerthaus. Při květinovém plese (18.1. 2013) se vídeňská radnice promění na jedno velké moře květin.

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links