By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 11/2012 Vše nejlepší, Albertino!


Vídeňská Albertina byla po deseti letech uzavření, rozsáhlého rozšíření a modernizace a pečlivé rekonstrukce znovu otevřena 14. 3. 2003. K desetiletému výročí této události v roce 2013 budou veřejnosti představeny v den otevřených dveří prostory muzea, které jsou jinak veřejnosti nepřístupné. V březnu bude na programu velká narozeninová oslava pro mladé i starší. Další významnou událostí bude v červenci letní slavnost v galerii a na baště s hravým a zábavným programem pro celou rodinu. Kurátoři Albertiny nechají v té době v rámci vědeckého sympozia nahlédnout do svých aktuálních výzkumných projektů. Program oslav obohatí kromě toho dvě velké výstavy. Od 15.3. do 30.6. 2013 spatří milovníci umění exkluzivní výběr vynikajících kreseb nizozemských mistrů ze sbírek Albertiny, mimo jiné od Hieronyma Bosche, Pietera Bruegela staršího, Rembrandta a Petera Paula Rubense. Závěr celého jubilejního roku bude tvořit podzimní výstava Matisse a fauvisté, která se bude konat od 29.9. 2013 do 12.1. 2014.

Sbírka, kterou založil v roce 1776 sasko-těšínský vévoda Albert, zeď císařovny Marie Terezie, zahrnuje více než milion grafik a 60.000 kreseb. Mezi nimi jsou tak slavná díla jako Dürerův Zajíc a jeho Modlící se ruce, Rubensovy dětské studie a také mistrovská díla Schieleho, Cézanna, Klimta, Kokoschky, Picassa a Rauschenberga, která bývají představovány při příležitostních výstavách. Nová stálá expozice prezentuje návštěvníkům mistrovská díla moderny. Albertina sídlí v největším habsburském obytném paláci, který trůní na jižní špičce Hofburgu na jedné z posledních bašt ve Vídni.

Albertina

Albertinaplatz 1, 1010 Wien
www.albertina.at

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links