By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 09/2012 Święto wiedeńskich ślimaków


Wiedeński rolnik Andreas Gugumuck w swoim 400-letnim gospodarstwie na południu miasta hoduje wiedeńskie ślimaki i dostarcza je najlepszym restauracjom. Od 1 do 7 października 2012 hodowca wraz z szefem restauracji online DiningCity organizują Wiedeński Festiwal Ślimaków, stojący pod znakiem  Slow Food i wiedeńskiej kuchni. Biorący w nim udział kucharze kreują własne interpretacje potraw ze ślimakami. Na najlepsze przepisy goście głosować mogą na stronie www.DiningCity.com.

Z powodu swojej wyjątkowej jakości wiedeńskie ślimaki zaliczane są do produktów ekologicznych. Ich producent jest członkiem organizacji Slow Food, której celem jest zapewnienie miejsca na rynku wysokojakościowych produktów z tradycyjnego wyrobu, wszelkich roślin uprawnych oraz zagrożonych zwierząt użytkowych. Ślimaki z winnych wzgórz doceniano już w średniowieczu jako pożywne i zdrowe jedzenie, spożywali je także Rzymianie w Carnuntum. W Wiedniu ślimaki były potrawą postną. Szczególnie chętnie je gotowano, zanurzano w maśle czosnkowym, zapiekano w ciasto i smażono na gorącym smalcu. 

Wiener Schneckenfestival

1.-7.10.2012

www.wienerschnecke.at
www.diningcity.at

Snail liver and snail caviar from Carpe Diem

Wątróbki i kawior ze ślimaków z restauracji Carpe Diem

You can also download a print-ready version of this image. Download here

© Andreas Gugumuck

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links