By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 09/2012 Nový terminál na vídeňském letišti


S novým terminálem „Check In 3" byl realizován dosud největší stavební projekt na Mezinárodním letišti Vídeň. Budova z betonu, oceli a černého skla je rozdělena na dvě části: první část tvoří 71 000 m² velký Pier Süd, kde je umístěno 33 nástupišť do letadel určených pro lety v schengenském prostoru, 15 nástupišť určených pro lety mimo schengenský prostor a 18 přepážek pro přílety. Druhou část pak tvoří 76.000 m² velký Terminál s 64 odbavovacími přepážkami, 40 odbavovacími automaty, 12 pasážemi bezpečnostní kontroly, 8 přepážkami pro odlety a 10 přepravními pásy pro výdej zavazadel. „Check In 3" kromě toho nabízí 31 nových obchodů a 19 nových gastronomických podniků, mimo jiné „Indochine light", bar s asijskými specialitami a otevřenou kuchyní, a vinný bar „deCanto", včetně vinotéky. „Check In 3" znamená zdvojnásobení plochy všech terminálů vídeňského letiště.

Se svým stanovištěm v srdci Evropy se letiště ve Vídni stalo důležitým dopravním uzlem a výchozím místem pro lety do východní Evropy a dále pak do destinací na Blízkém a Středním východě. Nový terminál poskytne po všech stránkách vyšší komfort, zejména pak ve smyslu bezpečnosti a kvalitativně lepšího a rychlejšího odbavení, což cestující určitě ocení, zvláště při neustále vzrůstajícím leteckém provozu.

www.viennaairport.com

Skylink, Check In

Vienna International Airport

You can also download a print-ready version of this image. Download here

© Flughafen Wien AG / Roman Boensch 2008

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links