By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 09/2012 Velká oslava „Vídeňských vinohradnických šneků“


Andreas Gugumuck má na své 400 let staré selské usedlosti na jižním okraji Vídně rozlehlou šnečí farmu, v níž chová Vídeňské vinohradnické šneky a dodává je jako velkou delikatesu do špičkových domácích gastronomických zařízení. Od 1. do 7.10.2012 se koná výše zmíněný šnečí festival, který probíhá zcela ve znamení Slow Food a Vídeňské kuchyně. Organizuje jej úspěšný chovatel Andreas Gugumuck ve spolupráci internetovým gastronomickým průvodcem DiningCity, který poskytuje tipy na nejlepší restaurace v Rakousku, ale i v jiných zemích Evropy. Festivalu se účastní špičkoví kuchaři, jejichž úkolem je vytvořit svou vlastní interpretaci pokrmu ze šneků. Nejlepší recepty jsou pak zveřejněny na webových stránkách www.DiningCity.com, kde si je mohou hosté stáhnout.

Na základě jejich mimořádné kvality jsou Vídeňští vinohradničtí šneci registrováni jako produkt v projektu Arche a současně jsou i „členem" v organizaci Slow Food, která usiluje o to, aby mimořádně kvalitní produkty vyrobené tradičním způsobem ze starých rostlinných kultur a z ohrožených druhů užitkových zvířat opět našly své zasloužené místo na trhu s potravinami. Naši šneci byli oblíbení jako zdravý a výživný pokrm již ve středověku a dokonce si na nich pochutnávali i staří Římané v Carnuntu, římské metropoli na Dunaji. Vaření šneci se ve Vídni konzumovali jako postní jídlo, Vídeňané je však s oblibou připravovali smažené na česnekovém másle, obalené v pivním těstě nebo vypékané v rozškvařeném sádle.

Vídeňský festival šneků

1.-7.10.2012

www.wienerschnecke.at
www.diningcity.at

Snail liver and snail caviar from Carpe Diem

Šnečí játra a snečí kaviár z Carpe Diem

You can also download a print-ready version of this image. Download here

© Andreas Gugumuck

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links