By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 04/2012 Party na Praterze


Pratersauna wciąż roztacza urok lat 60., choć od czasu kompletnej przebudowy w 2009 roku jest uznawana za jeden z najważniejszych wiedeńskich klubów. W styczniu 2012 roku, już po raz drugi, Pratersauna zajęła drugie miejsce w rankingu najlepszych europejskich klubów według czytelników berlińskiego magazynu de:bug. Od 10.05 do 12.05.2012 po raz trzeci zagości w klubie festiwal popkultury poolbar, pochodzący z zachodniej Austrii. W programie muzyka i kultura - od niszowej po pop. Tegoroczną gwiazdą festiwalu będzie kanadyjski DJ A-Trak, który podbił taneczne parkiety całego świata swoim hitem "Barbra Streisand".

W czerwcu przyjdzie pora na kolejny festiwal. Od 14.06 bis 18.06.2012 trzy sale i basen klubu staną się sceną festiwalu Prater Unser. W różnych zakątkach parku rozrywki, szczęśliwie niezbyt od siebie oddalonych, odbędą się imprezy z udziałem międzynarodowych gwiazd reprezentujących style:  house, techno, dubstep, drum'n'bass, electro, disco, hip hop i wiele innych. Obecni będą między innymi delano smith z Detroit, juju & jordash z Amsterdamu i Brytyjczycy, Krystal Klear i Om Unit. Dodatkową atrakcją festiwalu będą: "techno-gondola" na wiedeńskim Diabelskim Młynie i Sunday-24hrs-Day Party.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links